Klub podal protest proti výkonu rozhodčího Šimka

Po zápase se Strakonicemi došla vedení našeho klubu trpělivost s výkony rozhodčích. Penalta v Kolovči metr před vápnem za stavu 1:0 pro domácí a teď stejný verdikt za nerozhodného stavu. Zákulisní pověsti o rozhodování zápasů v divizi pro nás dostali konkrétní obrysy.

Po zápase se Strakonicemi došla vedení našeho klubu trpělivost s výkony rozhodčích. Penalta v Kolovči metr před vápnem za stavu 1:0 pro domácí a teď stejný verdikt za nerozhodného stavu. Zákulisní pověsti o rozhodování zápasů v divizi pro nás dostali konkrétní obrysy.

Proto se vedení klubu rozhodlo podat oficiální protest proti výkonu pana rozhodčího Šimka. Jak s ním příslušné orgány ČMFS naloží vás budeme informovat. Vyzýváme všechny další účastníky soutěží divize, kterým současná situace v vadí, at se k nám přidají. Za co se pan sudí rozhodl nařídit pokutový kop, díky kterému hosté zvítězili, si můžete prohlédnout v naší videogalerii.

Věřme, že proklamované řeči vedení svazu o očistě našeho fotbalu nezůstanou jen proklamacemi a opravdu se věci začnou hýbat k čistotě fotbalu v této zemi. Sám fotbal to potřebuje jako sůl.

         Českomoravský fotbalový svaz
         Řídící komise pro Čechy
         Komise rozhodčích
         Diskařská 100
         160 17 Praha 6 - Strahov

         V Praze dne 25.10.2010


Věc: Protest - stížnost na výkon rozhodčího Zdeňka Šimka číslo průkazu 0156

ve smyslu článku č.75, SOUBORU PŘEDPISŮ ČMFS podáváme tímto protest proti způsobu řízení utkání č. A2A1204 divizní skupiny A, konaného dne 23.10.2010, mezi mužstvy FC ZLIČÍN a SK STRAKONICE 1908, kdy hlavní rozhodčí ŠIMEK zásadním způsobem vědomě ovlivnil konečný výsledek nařízením pokutového kopu v závěru předmětného utkání, který rozhodl o prohře mužstva FC ZLČÍN v poměru 2:3.

Zdůvodnění: Zákrok, na základě něhož byl nařízen pokutový kop se zcela jednoznačně odehrál mimo pokutové území, což naprosto zřetelně z bezprostřední blízkosti viděl hlavní rozhodčí i první asistent. Navíc posuzovaný zákrok byl zcela nepochopitelně posouzen jako faul bránícího hráče domácích č.13 Maného  namísto faulu hráče hostů č.20 Endela. Toto tvrzení a výrok rozhodčího dokládáme formou videozáznamu, který je nedílnou přílohou tohoto protestu. Navíc musíme podotknout, že penaltový výrok rozhodčího ŠIMKA byl pouze vyvrcholením jeho celozápasového protěžování mužstva SK STRAKONICE se sérií sporných výroků vždy v neprospěch mužstva FC ZLIČÍN, které viditelně zintenzívnilo po naší druhé vyrovnávací brance. Tímto svým rozhodováním hlavní rozhodčí utkání Zdeněk Šimek hrubě ovlivnil průběh a výsledek utkání.
S ohledem na vše výše uvedené a s naším předpokladem plnění proklamovaného předsevzetí předsedy ČMFS o očištění jména domácího fotbalu, žádáme o objektivní posouzení doloženého videozáznamu a prošetření způsobu řízení předmětného utkání .

Závěr: Vzhledem k tomu, že rozhodčí Šimek byl v bezprostřední blízkosti celé situace, máme důvod se domnívat, že jeho rozhodnutí bylo úmyslné a proto navrhujem vyřazení pana Šimka z listiny rozhodčích do konce soutěžního ročníku 2010 - 2011.

FC ZLIČÍN je skromný klub, pro který je účast v divizní soutěži historickým úspěchem a i přes dosavadní výsledkové nezdary je snahou všech jeho hráčů, funkcionářů i fanoušků a příznivců zanechat v této soutěži pozitivní dojem. Důkazem nechť je pozice jednoho z nejslušnějších mužstev soutěže, bezplatné poskytování obědů po domácích zápasech hráčům a funkcionářům soupeřů nebo kladné hodnocení chování našich fanoušků při zápasech na půdě soupeřů.
Přes naše nevelké ambice v právě probíhajícím  ročníku divize A, je pro nás nesmírně skličující absolvovat utkání v němž ani potencionálně maximální úsilí a fotbalový um nepřekoná zištný zájem rozhodčího tak, jako tomu bylo v zápase s SK STRAKONICE. Podobná utkání navíc ohrožují fungování našeho klubu, neboť odrazují od spolupráce s ním stávající i potencionální sponzory, kteří podobné excesy považují oprávněně za projevy korupčního jednání a od takového prostředí se raději distancují.
Nutno podotknout, že s podobným způsobem řízení se FC ZLIČÍN nesetkal při svém působení ve čtvrté nejvyšší soutěži poprvé, avšak poprvé má možnost doložení jednoznačného ovlivnění utkání videozáznamem. Považujeme za vyloučené, že se u rozhodčích na úrovni divize jedná o neúmyslné chyby či přehlédnutí, kterými by mohly být výroky rozhodčího ŠIMKA (či jiných) obhajovány.
Rádi bychom tímto způsobem bojovali i za ostatní podobně poškozované kluby, kterým k obdobným krokům chybí odvaha. I z těchto důvodů budeme náš protest prezentovat jako otevřený dopis.

Za Fotbalový klub FC Zličín o.s.:

             Ing.Milan Šmíd                Marek Müller
         předseda FC Zličín o.s.          člen VV FC Zličín o.s.