Katastrofální první poločas nás připravil o tři body

Na Čafce se nám dařilo, tentokrát jsme neuspěli. Ve 24.minutě domácí vedli 3:0 a v 66.minutě to bylo 3:3. Obrat už jsme nedokonali. Po vyloučení Klímy přišla zaváhání na pravé straně obrany a inkasovali jsme počtvrté.

Od začátku drželi taktovku zápasu v rukou domácí. My jsme si nebyli schopni kloudě přihrát a celý první poločas jsme promarnili. V 10.minutě navíc přišla chyba brankáře Šokoďka. Kalibův nezdařený centr silně podcenil a míč mu za zády ťukl do tyče a zapdl do sítě. V 19.minutě přišel závar před naší brankou a odražený míč propálil do sítě Tryml. Ve 24.minutě rozehrál přímý kop domácí Tůma a na zadní tyči neobsazený Chvátal přidal třetí gól. V tu chvíli jsme byli na ručník a to ještě domácí nedokázali potrestat chybu Klímy, když jej o míč před šestnáctkou obral Kural. Až v nastavení první půle přišla konečně fotbalová akce. Mertův centr našel nabíhajícího Erlera, ale ten hlavičkou z malého vápna trefil jen brankáře Kopeckého.
Po půli to vypadalo, že se hraje úplně nový zápas. Z role vypadli domácí a my jsme začali koncertovat. V 51.minutě se na pravé straně uvolnil Erler, zpětnou přihrávkou našel na vápně Koblice a jeho levačka zamířila přesně k tyči. Za šest minuty jsme předvedli podobnou akci po levé straně. Tentokrát se uvolnil Merta, naservíroval míč Novákovi a jeho pravačka našla stejný cíl jako při prvním gólu. Vzápětí se do šestnáctky domácích proháčkoval Koblic, vybídl ke skórování Nováka, ten však trefil jen brankáře Kopeckého. V náruči domácího golmana skončila i hlavička Merty. V 60.minutě napřáhl z voleje Roubíček a míč jen těsně minul pravý horní růžek domácí branky. V 66.minutě se domácí obranou probil Novák a přesnou ranou k bližší tyči vyrovnal. Až vyrovnávací gól probudil ze sna domácí a v 72.minutě mohli jít opět do vedení. Šokoďko však hlavičku Fliegela vytěsnil na roh. Na druhé straně tvrdou ránu Klímy vyrážel na roh Kopecký. V 78.minutě Klíma slušným způsobem „vždyť mu ukopl míč” okomentoval verdikt sudího, ale ten vytáhl žlutou kartu. Bohužel pro našeho beka už druhou. I v oslabení jsme mohli obrat dokonat. Valoušek poslal do brejku Mertu, ale ten křížnou střelou branku minul. A tak se nakonec štěstí usmálo na domácí. Zaváhání na pravé straně naší obrany využil Ulrich, dostal se až do šestnáctky a přízemní střelou zápas rozhodl.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Pro diváky velký zážitek, pro mě jako trenéra velká nespokojenost s prvním poločasem, který jsme prohráli 0:3. V poločase jsem ještě nikdy hráče neseřval jako dnes, neviděl jsem jinou cestu, jak je probudit. Druhá půle byla úplně o něčem jiném, za stavu 3:3 jsme mohli jít třikrát do vedení. V hektickém závěru byl velmi přísně vyloučen za druhou žlutou Klíma a opět hloupou naivitou jsme se připravili o body. Není čas na nějaké debaty, sestava pro další zápasy se bude odvíjet podle výkonnosti a přístupu a ne podle zásluh. V dalších dvou kolech musíme získat 6 bodů jinak jsme hluboko pod našimi plány.
Zdeněk Herink (ČAFC): Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, se šťastným koncem pro nás. V první půli jsme byli jednoznačně lepší a dali tři góly. Do druhé půle jsme museli vystřídat Chvátala a naši hru to ovlivnilo víc, než jsem čekal. Zličín dokázala vyrovnat a potom to bylo o štěstí a to se usmálo na nás.