Kanonáda v dalším přípravném zápase

Ve středu jsem přivítali v dalším přípravném zápase na našem hřišti ještě na jaře přeborové Tempo. Poprvé se hrálo na prefektně připraveném trávníku a diváci mohli vidět oboustranně ofenzívní fotbal a s ním přišlo i devět branek.

Obě mužstva vstoupila do zápasu vlažně a hra se odehrávala především mezi šestnáctkami. Do první šance se dostali hosté v 8. minutě, kdy Dedek na hranici vápna obešel Douchu, ale s jeho střelou neměl Šokoďko mnoho práce. V 19. minutě začala černá desetiminutovka Tempa, kdy se prakticky rozhodlo o zápase. Chyby v defenzívě Tempa jsme potrestali třemi přesnými zásahy. Nejdříve se lehce ve vápně uvolnil Novák a poslal míč do sítě poprvé. Za čtyři minuty si Novák naskočil na ideální centr Skály a hlavou pokořil Kuchaře podruhé. PO třech minutách se lehce na vápně uvolnil Sigan a tvrdou ranou přidal třetí branku. Ve 31. minutě vykřesal jiskričku naděje pro hosty Martínek, když potrestal chybnou rozehrávku Šokoďka. Chvíli poté se řítil na naší branku Rožánek a byl zastaven faulem.Z následného přímého kopu mířil Komorník jen do zdi.
Do druhé půle obě mužstva prostřídala. Prakticky po výkopu jsem přidali čtvrtou branku, kdy dlouhý míč podběhl Dedek a Nešpor nedal Talovi šanci. V 54. minutě pak neštasťně zahrál Rožánek ve vápně rukou a Sigan z penalty zvýšil na 5:1. Nutno podotknout, že podle platné změny pravidel od 1.7. se už talovéto penalty nepískají. Pokud si hráč sám nastřelí ruku ve hře se pokračuje. Bohužel k pražským sudím se ještě tato informace nedostala. O 4 minuty později Tempo snížilo, když Rožánek hezky vysunul Žaluda, který se tváří tvář Šokoďkovi nemýlil. Za tři minuty pak předvedlo Tempo asi nejhezčí akci zápasu, kdy Kuchař přiťukl do běhu Rožánkovi, který zatáhl po lajně a jeho centr zužitkoval hlavou dorostenec Jakub Hurka. Hurka se navíc mohl zapsat do listiny střelců i o pět minut později, ale mířil jen do tyče. Opět se tedy potvrdilo otřepané „nedáš dostaneš”. Sigan rozehrál roh nakrátko Vígerovi a ten z hranice vápna nedal Talovi křižnou střelou šanci. Zápas tak skončil naším zaslouženým vítězstvím 6:3.

FC Zličín – FC Tempo Praha 6:3 (3:1)
Branky: Novák 2, Sigan 2, Nešpor, Víger – Martínek, Žalud, Jakub Hurka.
FC Zličín: Šokoďko – Doucha, Chrž, Byrtus, Valoušek (46. Klíma) – Roubíček (46. Žák) – Novák (46. Nešpor), Sigan, Čížek, Skála – Víger (46. Řezáč).
FC Tempo: Kuchař – Valášek (46. Jakub Hurka), Vrba, Netušil, Komorník (46. Turek) – Martínek (46. Tala), Míka, Stoklásek, Žalud – Dedek, Rožánek.