Jeden poločas na body nestačí !

V 16. kole Pražského přeboru mladšího dorostu jsme v sobotu 5. 4. 2018 zajížděli na hřiště Dukly Jižní Město.

Zápas začal s ,,drobným“ zpožděním, protože na zápas nebyl delegován rozhodčí !  Nicméně, tento faktor neměl na konečný výsledek žádný vliv. Jak už je naším špatným zvykem, začátky zápasu máme ospalé a jinak tomu nebylo ani v tomto zápase! Již v 5.min.,  po zaváhání na naší levé straně nechám projít domácího hráče až do branky – 1:0 ! Inkasovaná branka nás asi probrala, protože jsme se  postupně  začali dostávat do šancí a hrát to,  co jsme chtěli. Šance Veverky zůstala nevyužita, po centru Šídy z pravé  strany šla těsně vedle.  Ve 14. min šel ze strany sám na gólmana Tseber, ale domácí gólman se vyznamenal a zakončení zlikvidoval. O chvilku později měli tutovku domácí, ale zakončení šlo nad. Ve 27.min. opět Tseber zakončoval, ale nedokázal umístit do odkryté branky! Další pěkná akce, která šla po ose Adam, Palivec a zakončoval Vinš, ale domácí gólman bravurně vyrazil. O chvilku později další pěkná akce, ve které měli ,,prsty“ Votava, který rozjel rychlou akci přes Adama a zakončoval Karták, ale opět se vyznamenal domácí gólman a vyrazil na roh. V této fázi zápasu jsme byli velice aktivní a troufnu si říct, že jsme  domácí mužstvo  přehrávali. Ve 37.min.se dostal k centru zprava Palivec, ale nedokázal zakončit do odkryté branky, střela šla vedle … O chvilku později jsme se už ale dočkali. Na levé straně se uvolnil Palivec, který poslal do vápna vysoký centr (nepovedený), který k údivu všech zapadnul do domácí branky – 1:1.

Bohužel druhý poločas jsme začali velice vlažně a po jeho většinu  byli pod tlakem, ze kterého jsme se bohužel ani pořádně nevymanili ! V 52.min.inkasujeme podruhé, když jsme nedůrazní ve středu hřiště a necháme projít domácího hráče až do vápna, který s přehledem zakončí 2:1. V 59.min. inkasujeme třetí branku, když nepřesně odehrajeme centr, který skončí jen za vápnem a zcela nekrytý hráč pohodlně zvyšuje na 3:1. Čtvrtou branku na cestu inkasujeme v poslední minutě, kdy po našem faulu před vápnem zahrávají domácí přímý kop z cca. 18m. Nádherná střela skončí na břevně, od kterého se míč odráží ( asi ?) na čáru, my nereagujeme a druhá dorážka jde k údivu všech zase do břevna( ! ) a až třetí dorážka ( ! )  končí v naší brance – 4:1.  Co dodat – první poločas z naší strany velice dobrý a oboustranně se hrál velice dobrý fotbal. Druhý poločas jsme úplně odpadli a domácím cestu za třemi body hodně usnadnili. Náš zmar jen potvrdila situace z poslední minuty ….

Pražský přebor, 16. kolo, sobota 05.5.2018, 09:45

FK Dukla JM 4:1 FC Zličín