Jarní neporazitelnost pokračovala i na Hájích

V první půli nás držel nad vodou brankář Šokoďko. Po jeho fatální chybě však šly po přestávce do vedení domácí Háje. V závěru však dvěma góly zajistil tři body jarní střelec Martin Čížek.

V první půli nás držel nad vodou brankář Šokoďko. Po jeho fatální chybě však šly po přestávce do vedení domácí Háje. V závěru však dvěma góly zajistil tři body jarní střelec Martin Čížek.

Už v 5.minutě si na přihrávku Valouška naběhl Novák a na hranici vápna byl zastaven faulem. Přímý kop Čížka skončil na zdi domácích hráčů. Za několik minutě rozehráli přímý kop i domácí, ale centrovaný míč prolétl celou šestnáctkou do zámezí. V 11.minutě odcentroval zprava Hlava, míč propadl až na zadní tyč, ale Fedič v poslední chvíli stačil vložit nohu do dorážky Skály. Za tři minuty kroutil míč k tyči domácí Janoušek, ale Šokoďko tam byl včas. Ve 33.minutě se skore již měnilo. Novák se šikovně dostal přes Hrůzu a ten jej v šestnáctce poslal k zemi. Penaltu proměnil sám postižený. Blízko vyrovnání byl domácí Brož, ale jeho střelu vyrazil Šokoďko, který vzápětí vyrazil i gólovou hlavičku Janouška a poradil si i s jeho následnou dorážkou. Do kabin jsme tak šli spokojenější my.
Radost nám však nevydržela dlouho. Ve 47.minutě posoudil kontakt Stolfy s Janouškem sudí Zelený jako nedovolený a na světě byla penalta z kategorie víc než přísných. Dub nezaváhal a vyrovnal. Domácí vycítili šanci, vynutili si převahu, ale bez vážnější šance. Po hodině hry jako by jim však docházel dech a iniciativa se pomalu přesouvala na naše kopačky. Přišla však 77.minuta. Slabý takřka od půlící čáry poslal z přímého kopu míč před naší branku. Šokoďko si pro něj vyběhl, ale nezkrotil jej a mezi rukama mu propadl do sítě. Tento gól nás naštěstí nezlomil a za tři minuty bylo vyrovnáno. Rohový kop před branku poslal Skála a důrazný Čížek dotlačil míč do sítě. V 85.minutě upaloval sám na domácí branku Novák, ale koncovku pokazil a Tlustý jej odzbrojil. V 87.minutě byl faulován na boku šestnáctky Valoušek. Skála z přímého kopu poslal míč na zadní tyč a neobsazený Čížek jej hlavou poslal nekompromisně do protipohybu Tlustého a svou pátou jarní brankou zajistil další tři body.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Ještě ve čtvrtek jsme ani nevěděli s kým tady budeme hrát. Máme hodně zraněných a přibyly k tomu karetní tresty. Pomohl nám Roubíček, který i přes zdravotní problémy nakonec nastoupil a z béčka Kučera. Oběma musím poděkovat. Na Šokoďka se nezlobím, to se stává. V první půli nás opět podržel.
Zdeněk Slabý (FC Háje): Nebyl to hezký zápas. Bylo to vyrovnané a pro hosty to skončilo šťastným vítězstvím.