Individuální chyby nás stály body.

V 7. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 24.9.2016 hostili mužstvo FK Újezd nad Lesy.

Stále bez vykartovaných hříšníků, jsme přivítali na našem hřišti nováčka -  Újezd nad Lesy. Výsledky ani předvedenou hru nemá po shlédnutí  jejich zápasů soupeře špatnou a tak jsme se nechtěli pouštět do bláznivých útoků, ale spíše si počkat na šance.

Hosté nehráli špatně a dostávali se do šancí, které jsme jim dovolili svým špatným pokrytím hráčů. To se nám málem vymstilo ve 23´minutě, kdy nepokrytý hráč soupeře dostal na vápně balon a střelou vystrašil Blahovce. Ten pouze střelu ztlumil a míč následně přelétl branku. Trošku jsme se poté začali osmělovat i my, když pálil po rohu M. Šindelář, ale se střelou neměl brankář větší problém. Pak přišla 31´minuta, kdy Valoušek poslal balón na Minaříka, ten vracel na vápno, kde Konečný vystřelil  a zblokovaná střela rozvlnila síť 1:0. Bohužel jsme si tento náskok neudrželi a ve 39´minutě přišlo vyrovnání. Dlouhý centr na levou stranu zatáhl soupeř až k lajně a vrácený balón na vápno našel nepokrytého soupeře, který přes teč vyrovnal 1:1. My jsme si tam nabíhající hráče z druhé vlny vůbec nepokryli a tak jsme platili. Remízou tedy skončil první poločas. Chtěli jsme doma získat všechny body a tak jsme k tomu také chtěli přistoupit ve druhém poločase. Málem se nám to povedlo, kdy 4´minuty po přestávce měl šanci Valoušek, ale jeho střelu nadvakrát brankář zkrotil. Pak ale přišla studená sprcha v podání dvou gólů. Nejdřív se dlouho mazlil s balónem Horák, až mu ho soupeř vypíchl a z brejku - šel do vedení 1:2, to běžela 53´minuta. Dvě minuty nato, tedy v 55´minutě si špatně počínal ve vápně Krejčí a nedůrazným odkopem našel na vápně pouze soupeře, který neváhal a střelou poslal  své mužstvo do dvoubrankového vedení 1:3. Od té doby jsme byli hodně zakřiknutí. Nedokázali jsme se vyhecovat a zkusit zápas zkorigovat. Chyběla vůle a větší úsilí mužstva. Měli jsme pouze dvě hlavičky Konečného, ale to si s přehledem soupeř pohlídal. Ani přeházení v sestavě a střídání, nám nepomohlo. Bylo to poté už bez šťávy a bez chuti, ještě něco zkusit. Světlý moment přišel až v 89´minutě, kdy se  střídající Jíra opřel za vápnem do míče a ranou do šibenice snížil na 2:3. V nastavení jsme ještě kopali roh, na který běžel i brankář Blahovec, ale k dalšímu gólu to nevedlo a tak jsme doma ztratili další body. Musíme víc chtít vyhrávat a do vápna chodit hladově. U některých mi přijde, že si jdou „zakopat“, ale bohužel v této soutěži to už jen o tom si zahrát, není. Musíme začít jezdit po zadku a nechávat na hřišti vše. Věřím, že až se opět ustálí sestava a budeme kompletní, vše začne klapat.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 7. kolo, sobota 24.9.2016, 10:30

FC Zličín 2:3 FK Újezd nad Lesy