I ve slepené sestavě jsme vyhráli

V neděli 22.5. čekal náš tým mistrovský zápas na Junioru. Soupeř nepatří k nejtěžším, přesto jsem k utkání vzhlížel s určitými obavami, protože chybělo dost hráčů základního kádru.

V neděli  22.5. čekal náš tým mistrovský zápas na Junioru. Soupeř nepatří k nejtěžším, přesto jsem k utkání vzhlížel s určitými obavami, protože chybělo dost hráčů základního kádru.

Situace byla natolik kritická, že jsem musel požádat trenéry naší mladší přípravky B o pomoc při doplnění sestavy. Přišli čtyři kluci a hráli dobře, vůbec se neztratili. Velký dík patří jejich trenérům, takže děkuji :-) Školy v přírodě jsou jistě užitečné, ale pro rozehranou soutěž mohou být osudové, takže jsem rád, že jsme nakonec zápas odehráli v dostatečném počtu hráčů.

V první půli měl náš tým více ze hry, vedení tři nula bylo jen logickým vyústěním situace na hřišti. S některými hráči jsem ale nemohl být spokojen (především s těmi zkušenějšími ), v kabině jsme si řekli, co od nich očekávám a šlo se zase na plac. Ve druhé půli naše mužstvo pokračovalo v územní převaze, ale gólově se začalo více prosazovat až teprve tehdy, když si Martin Jankovič s Matyášem Fliegerem vyměnili své posty. Právě Marťas díky rychlosti a dravosti rozhýbal útok. David Linka splnil svoji střeleckou normu, i když se nemohu ubránit dojmu, že především v první půli nedal do hry úplně všechno. Honza Cháb s kapitánským céčkem na postu středního záložníka slušně zastoupil nepřítomného Tomína s Ondrou. Nebyl to z naší strany žádný superfotbal, ale vítězství se počítá.

Co se týká našeho obvyklého kapitána, všichni víme, proč nehrál. Pro dotyčnou osobu jen krátký vzkaz. Láska buď je nebo není. Nedá se získat násilím, a pokud si to někdo myslí, pak je mi ho upřímně líto.

Junior Praha - FC Zličín 0:7 (0:3)

Branky: David Linka 4, Martin Jankovič 2, Filip Vajdl

Sestava: Novák - Pešek, Vajdl - Jankovič, Cháb, Kalina - Linka, Flieger
Náhradníci: Sklenička, Jiras, Kán