Hloupé góly ničí naděje na body …

Stejný scénář, který se pořád opakuje jako ve špatných seriálech, máme tlak, v úvodu jsme lepší, nedokážeme dát gól, hloupě inkasujeme, rozhodčí podrží soupeře a prohrajeme. Asi tak lze charakterizovat naší hru.

Stejný scénář, který se pořád opakuje jako ve špatných seriálech, máme tlak, v úvodu jsme lepší, nedokážeme dát gól, hloupě inkasujeme, rozhodčí podrží soupeře a prohrajeme. Asi tak lze charakterizovat naší hru.

V druhé minutě se po dlouhém pasu dostal odražený míč k Hášovi, který ho však jen slabě poslal k brance Blažka. V 5. minutě vyslal Žák na zteč branky Redžiče, ten však vysoko přestřelil. V 9. minutě byl na hranici vápna faulován Valoušek. Ale Merta slibnou výhodu nevyužil a z trestného kopu pálil vedle. Po 13. minutách hry zahrozili domácí, Nohava přihrál volnému Fořtovi, toho ale reflexivně vychytal David Schopf. Za minutu po rohu hlavičkoval Kučera nad Schopfovu branku. Za minutu přihrál Redžič do sóla Mertovi, ten však Blažkovu branku netrefil. V 21. minutě Žák vypíchl míč Vavřinovi a běžel s ním do vápna, ale zcela nepochopitelně místo střely volil přihrávku, kterou obrana zblokovala. Po 28. minutách měli domácí možnost přímého kopu z 30 metrů. Vavřina pálil vedle. V 30. minutě jsme přežili velký závar v našem malém vápně, střelu Vavřiny vykopl Moudrý z brankové čáry a dorážku parádním zákrokem zneškodnil Schopf. V 32. minutě zkoušel znovu štěstí z přímého kopu Vavřina, ale Schopf si s jeho pokusem v klidu poradil. Ve 40. minutě po špatně odvráceném míči pálil Šahajda, ale Schopf mu jeho střelu po zemi k tyči vytěsnil na roh. Po rohu následoval dělostřelecký pokus Rabiňáka, ale Schopf stál na správném místě a vyboxoval míč do bezpečí. V 42. minutě se radovali z gólu domácí. Dlouhý pas do vápna Háša místo odkopu do bezpečí chtěl hrát malou domů na Schopfa, to se mu však nepovedlo a namazal Nohavovi, který nabídnutou příležitost využil a zavěsil pod břevno. Za dvě minuty mohlo být vyrovnáno. Žák pěknou přihrávkou uvolnil Mertu, který obešel ve vápně Vavřinu a pak z hranice penalty poslal míč metr nad.

 

V úvodu druhého poločasu zahrozil Stozsek, ale jeho střelu Schopf vyrazil na roh. Po rohu jsme však inkasovali, Fořt načechral míč do malého vápna, Žák neuhlídal Miroslava Kučera a Schopf nevyběhl na centrovaný míč, pro Kučeru už pak nebyl problém zakončit hlavou. V 55. minutě se dostal ke střele Žák, ale jeho pokus obrana zblokovala. Po hodině hry odcentroval Komárek přes Michala Šindeláře a Kučera hlavičkoval nad. V 65. minutě hosté udělali radost hrstce věrných zličínských fanoušků. Merta se uvolnil, do uličky přihrál Valouškovi, který našel volného Jan Šindeláře, který se prosadil svojí pravou nohou křížnou střelou do svatyně Blažka. V 69. minutě vyslal Fořt z trestného kopu střelu do horního rohu branky, Schopf se však vymrštil a parádní robinsonádou vyrazil míč na roh. V 75. minutě to zkoušel opět Vavřina z přímého kopu, ale Schopf si jeho střelou mířící doprostřed poradil. Po 81. minutách hry unikl Stozsek, ale branku netrefil. Pak náš zavěrečný tlak umně a pro oko netrénovaného diváka nenápadně rozkouskoval hlavní rozhodčí, který pískl nenápadný faul, nalezl ofsajd, pět metrů před obranou linií, otočil autové vhazování, toleroval loudavou chůzi střídajícího hráče a po pěti střídáních nastavil jedinou minutku a tu na vteřinu dodržel.

 

Komentáře trenérů:

Daniel Drahokoupil: Rozhodla nesmyslná chyba Háši před prvním gólem, takouvouhle přihrávku nemůže vůbec v té situaci dávat. Tábor se dostal touto lacinou brankou do vedení. Musel jsem ho poločase střídat, protože se mi nelíbili i jiné věci. No a pak hned druhý gól po příchodu z kabin. O tom hráči co nám dal gól se bavíme, víme o jeho přednostech a přesto nám dá gól. Nedokázali ho pokrýt dva hráči v pozici ani Žák, který ho měl osobně a pak také nevyběhl při tom golman. Pak se nám podařil vstřelit kontaktní gól, ale rozhodčí to solidně ukočíroval do konce. Výkon nebyl takový jako bych si to představoval. Z hry a výsledeku jsem rozladěný, takhle se nedá hrát, pokud chceme dělat body. Není ostuda, že prohrajeme v Táboře, ale je ostuda jakým způsobem inkasujeme.

 

Jan Klimek: Jsme rádi po průběhu druhé půle za vítězství. V úvodu jsme vstřelili branku, ale po snížení jsme se báli o výsledek až do konce.

 

 

Aleš Rosendorf

Divize A, 18. kolo, neděle 27.3.2011, 15:00

Tábor 2:1 FC Zličín

Branky 42. Nohava, 47. Kučera - 65. Šindelář Jan
Žluté karty bez karet
Tábor Blažek - Kalášek, Hunal, Vavřina, Šahajda "K"- Nohava(70. Škrábek), Fořt, Komárek, Rabiňák - Stozsek (84. Král) - Kučera (90. Majer)
FC Zličín Schopf - Šatný, Zahálka "K", Moudrý, Háša (46. Šindelář Michal)- Valoušek, Žák, Roubíček (90. Šimonovský), Merta, Šindelář Jan - Redžič (76. Petržela)
Rozhodčí Garaja - Melichar, Štuk
Diváci 150
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Schopf David 90 2 0 0
Šatný Petr 90 0 0 0
Šindelář Jan 90 1 0 0
Valoušek Richard 90 0 0 0
Šimonovský Adam 1 0 0 0
Šindelář Michal 45 0 0 0
Moudrý Jakub 90 0 0 0
Zahálka Martin 90 0 0 0
Háša Jiří 45 0 0 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Roubíček Jan 90 0 0 0
Redžič Alen 76 0 0 0
Merta Ivan 90 0 0 0
Petržela Zdeněk 14 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek
Koloveč Vlašim B 2:2
Bohemians 1905 B Votice 1:0
SK Aritma C SK Chabry 0:1
Motorlet SK Benešov 1:1
Hořovicko Jiskra Domažlice 2:1
Strakonice Třeboň 2:1
Příbram B Sezimovo Ústí B 2:0