Hladký pohárový postup

Ve druhém kole Poháru PFS jsme jeli na hřiště účastníka 1.A třídy z Ďáblic. Po tradičním střeleckém trápení v úvodu jsme nakonec domácí porazili vysoko 7:0.

Od začátku jsme si vytvořili velkou převahu, ale vytvořené šance jsme neproměňovali. Háša pokazil centr, Novákovu střelu vyrazil golman a hlavičku Nováka po centru Merty z lajny vykopával jeden z obránců. Neujala se ani střely Skály a vzápětí Merta ve vápně vybagoval čtyři obránce, ale z malého vápna branku minul. Po centru Skály sám před brankou zklamal i Koblic. Střelecké trápení jsme zlomili ve 23.minutě. Merta uvolnil Nováka, ten se sice zamotal do kliček, ale dokázal přihrát na volného Hášu, který křížnou střelou otevřel skore. V další vyložené šanci byl po centru Klímy Novák, ale naložil s ní bídně. Ve 39.minutě Háša centrem našel Koblice, ten míč přiťukl zpět Novákovi, který sice nadvakrát, ale přece jen poslal míč do sítě. Pak měli velkou příležitost domácí, ale z přímého kopu nám pomohlo břevno.
Po přestávce jsme se zase dlouho nemohli střelecky prosadit. Až v 62.minutě Koblic připravil míč Skálovi a ten přidal další branku. Za dvě minuty chytrou přihrávkou vysunul Brych do úniku Skálu, kterého ve vápně poslal k zemi L. Novák a kopali jsme penaltu. Exekuce se ujal Ivan Merta a konečně si připsal gól. Vzápětí tvrdě vypálil Brych, ale domácí golman stačil míč vyrazit mimo tyče. V 75.minutě Půček vybojoval na pravé straně míč, zatáhl jej do šestnáctky a nezištně vybídl ke skórování Vígera, ten byl faulován, ale ponechanou výhodu za ním nabíhající Skála využil a zvýšil na 0:5. Gólu se nakonec dočkal i Víger, kterého v 80.minutě poslal kolmou přihrávkou do úniku Skála. Víger nejdříve trefil nohu vybíhajícího brankáře, ale napodruhé už trefil síť. Tři minuty před koncem pečetil vysoké vítězství Brych, který po uličce Vígera zakončil přesně svůj samostatný nájezd na domácího brankáře.