Hattrick Nováka a tříbodový trhák

Čtvrté vítězství v řadě a zaváhání našich konkurentů v boji o postup do divize nám zajistilo dvě kola před koncem tříbodový náskok. Vítězství zařídil hattrickem Míra Novák, který je s jednobrankovým náskokem na čele tabulky střelců.

Čtvrté vítězství v řadě  a zaváhání našich konkurentů v boji o postup do divize nám zajistilo dvě kola před koncem tříbodový náskok. Vítězství zařídil hattrickem Míra Novák, který je s jednobrankovým náskokem na čele tabulky střelců.

Vyšel nám úvod zápasu, když centrovaný míč z rohu Roubíček hlavou poslal před branku, tam se odrazil k Novákovi a ten tečovanou střelou otevřel skore zápasu. V 8.minutě se do vápna prodral opět Novák, byl faulován, ale míč se odrazil k úplně volnému Hášovi, který však poskytnutou výhodu nevyužil. Jeho střelu golman Sklenář vyrazil. Za tři minuty připravil tutovku pro Čížka Roubíček, ale mladý golman hostů reflexivně míč vyrazil. Po další akci Nováka pálil těsně mimo Háša a rozehraný přímý kop zakončil střelou těsně vedle Zahálka. Až ve 23.minutě se poprvé osmělili hosté, ale Wakui mířil mimo branku. Ve 28.minutě pálil tvrdě Žák a hostům pomohlo břevno. Za dvě minuty kopali hosté roh a mladý Černý v dobré pozici zamířil nad naší branku. Když mimo tyče skončila i další střela Žáka, vzal si slovo opět kanonýr Novák, Z levé strany se, po přihrávce Čížka, dostal až sám proti Sklenářovi, ten sice jeho technickou střelu ztlumil, ale míč se přece jen dostal za čáru a bylo to 2:0.
I po přestávce jsme hru ovládali, ale první šance patřila hostům. Ježdík připravil palebnou pozici pro Ambruze, ten ale branku v čisté šanci netrefil. V 55.minutě Žák uvolnil Sochora, ten se dostal sám před Sklenáře, ale zamířil přímo do něj. V 58.minutě jsme definitivně zápas zlomili. Novák vysunul Sochora, ten mu centrem míč vracel a brankář Sklenář míč vyrazil přímo do ruky obránce Kováře a pískala se penalta. Z ní Novák zkompletoval svůj hattrick. V 73.minutě jsme kopali další penaltu. Čížek byl u míče dříve než vybíhající Sklenář, udělal si kličku, ale brankář hostů jej poslal k zemi. K exekuci se tentokrát postavil Šatný, ale Sklenář mu jeho úmysl vystihl a střelu vyrazil. Tečku za zápasem udělalo vyloučení hostujícího Honky po druhé žluté kartě v poslední minutě.
Pavel Mráz (Bohemians Praha B): Dostali jsme rychlý gól a to určilo ráz zápasu. Domácí nás jasně přehrávali a vyhráli zaslouženě.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Zasloužené vítězství s řadou dalších jasných golových šancí. Soupeře jsme k ničemu nepustili a do 30. minuty jsme předváděli vynikající útočný fotbal. Hráče musím pochválit za předvedený výkon, především Míra Novák ukázal, jak se má hrát o vítězství. Jedinou kaňkou byla neproměněná penalta za stavu 3:0, kdy se k míči nepochopitelně postavil Šatný a brankář střelu vyrazil. V týdnu jsme trénovali i za vydatného deště, hráči sami přišli, že nechtějí tréninky rušit. To jsem nečekal. Hrajeme v sobotu na Uhelných skladech o postup do divize, Uhelky mají zkušené mužstvo, nás požene za vítězstvím ohromná motivace! Rozhodovat se může i v posledním kole. Neustoupíme od 4 tréninků v týdnu a pokusíme se dotáhnout slušnou sezonu postupem. Vše ostatní by v tuto chvíli bylo zklamání.