Generálku na soutěž béčko nezvládlo

V posledním přípravném utkání jsme hráli v neděli 17.8. 2008 proti mužstvu Meteoru "B", které hraje ve druhé skupině 1B. třídy.

V posledním přípravném utkání jsme hráli v neděli 17.8. 2008 proti mužstvu Meteoru

Zápas jsme začali poměrně dobře a v prvních 15 minutách jsme měli územní převahu. Od cca 20 minuty však bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a to hosté. Naši hráči se nedokázali vyrovnat z jejich kombinační hrou, neobsazovali hráče soupeře, nechali jim volný pohyb po celém hřišti a zejména střed naší zálohy zcela vyhořel. Jediné co mohlo lahodit oku diváka, byl počet vstřelených gólů a to ve většině případů v naší brance.
Ve 22. udělal chybu Kučera na pravé straně obrany, míč se dostal k hráči hostí, který střelou z velkého vápna prostřelil Rosendorfa 0–1. Ve 24. vychytal náš gólman hlavičku z malého vápna, ke které se dostal neobsazený hráč Meteoru. Ve 26. jsme opět neobsadili soupeře v našem vápně a bylo to 0–2. Ve 31. se přes volný střed hřiště opět propracovali hráči hostí až do našeho vápna a jejich střela opět skončila v naší síti 0–3. Ve 35. mohli hosté svůj náskok ještě zvýšit, kdy se Merta v našemu vápně „ukopl“ ale hlavička hráče Meteoru skončila naštěstí nad bránou. Ve 38. dostali naši hráči školení při rozehrávání přímých kopů. Hráč hostí místo přímé střely volil kolmou přihrávku po pravé straně hřiště na svého rozběhnutého spoluhráče, který dal přesnou přihrávku do našeho vápna, kde byl zcela nekrytý další hráč Meteoru 0– 4. Dílo zkázy bylo dokonáno ve 45. , kdy naši hráči opět neuhlídali ve vápně hráče hostí, který po centru z pravé strany hlavičkou skóroval 0–5.
Do druhého poločasu jsme provedli několik změn v sestavě. Už ve 48. jsme mohli vstřelit branku, ale Grégr nastřelil jen brankáře hostí. V 55. nacentroval Kučera z pravé strany míč do vápna hostí, kde se prosadil Greshnyakov 1–5. V 61. jsme zahrávali z pravé straně přímý volný kop po faulu na Hořejšího a Vokurka krásnou střelou přes zeď snížil na 2–5. Poté opět zahrozili hosté v 65., kdy na centr z pravé strany náš gólman nereagoval, ale hráč hostí naštěstí střílel mimo bránu. Stejná situace se opakovala v 71., kdy však hráči Meteoru svou převahu v našem vápně, kde se ocitli opět neobsazení, zužitkovali a bylo to 2–6. Snížit se nám podařilo v 80., kdy Hajný, po faulu na Kamarýta, proměnil pokutový kop 3–6. Nedlouho na to, v 85., soupeř opět potrestal naši špatnou hru, kdy jsme opět měli velice daleko k tomu, abychom obsadili v naší defenzivě hráče hostí 3–7. Výsledek jsme mohli zkorigovat ještě v 90., kdy po faulu na Greshnyakova zahrával z pravé strany přímý volný kop Vokurka, ale jeho střelu k tyči brankář hostí vyrazil vedle brány.

Sestava: Rosendorf – Kučera, Vacula, Merta P. (46. Kamarýt), Hajný- Franc (46. Janíček), Trnka, Grégr (61. Šparlinek), Šlehofer (46. Hořejší)- Pechr (46. Vokurka), Greshnyakov.