Dvě důležitá vítězství dorostenců

Tento víkend přinesl oběma našim dorostům vítězství a tříbodový zisk je výrazným krokem posunul k definitivnímu udržení přeborových soutěží i pro následující sezonu. Zejména mladší dorostenci v sobotním souboji s Vršovicemi zabrali a nepříznivý vývoj utkání otočili ve výrazné vítězství.

Tento víkend přinesl oběma našim dorostům vítězství a tříbodový zisk je výrazným krokem posunul k definitivnímu udržení přeborových  soutěží i pro následující sezonu. Zejména mladší dorostenci v sobotním souboji s Vršovicemi zabrali a nepříznivý vývoj utkání otočili ve výrazné vítězství.

Zápas pro ně nezačal vůbec dobře a už v 5.minutě hosté potrestali zaváhání naší obrany a Vondráček poslal Vršovice do vedení. Kluci však zvedli hlavy a postupně hru vyrovnali a ve 27.minutě bylo srovnané i skore zápasu, když se individuálně prosadil Šindelář a svou akci bezpečně zakončil. Za nerozhodného stavu se šlo i do kabin.
Po přestávce už jsme hru ovládli a soupeře začali viditelně přehrávat. Ve 48.minutě Ondra Jícha dal druhou branku a Vršovice zcela odpadly. V 62.minutě dal třetí gól Dan Černý a tři minuty před koncem pečetil výsledek Jarda Gotwald. Další šance jsme ještě nevyužili.

FC Zličín Vršovice 4:1 (1:1)
Branky: 27. Šindelář, 48. Jícha, 62. Černý, 77. Gotwald – 5. Vondráček Rozhodčí: Havlín
Sestava FC Zličín: Kouba – Bous, Kučera, Landa, Šindelář – Tichý, Nožička (78. Karásek), Jícha, Maxmilián – Černý (67. Roztočil), Gotwald.

Starší dorost doma přivítal v neděli Aritmu a od začátku si vynutil velkou herní převahu. Už ve 2.minutě napřáhl za vápnem Jícha, golman hostů míč neudržel a ten se pomalu dokoulel do sítě. Na branku Aritmy se dál valil jeden útok za druhým a zejména s Mayem si obrana hostů nevěděla rady. Právě May předvedl ve 22.minutě parádní akci po pravé straně a Reitermann před brankou už měl jediný úkol trefit prázdnou branku. Ještě do přestávky jsme přidali třetí branku a zápas definitivně rozhodli. Koreš poslal krásný míč za obranu a Adam May ukázal všem soupeřům záda a s přehledem překonal vybíhajícího golmana.
Po přestávce tempo hry zvolnilo, ale měli jsme řadu vyložených šancí. Jen May byl dvakrát sám před brankou. Postupně naskočili do hry i další hráči a právě střídající Urban podepsal brankový účet. V 83.minutě Reitermann kolmou přihrávkou vybídal Urbana k brejku. ten obešel i brankáře a do opuštěné branky zavěsil.

FC Zličín – Aritma 4:0 (3:0)
Branky: 2. Jícha, 22. Reitermann, 45. May, 83. Urban ŽK: Krejčí, Koreš, Reitermann Rozhodčí: Krejčí – Havlík, Hlavnička
Sestava FC Zličín: Holan – Strejček, Kučera (81. Landa), Krejčí, Šindelář (61. Cvetkovski) – Mané, Reitermann, Jícha (75. Maxmilián), Koreš – May, Rajský (46. D. Urban).