Důležité tři body proti Bohnicím!

V dalším zápase jsme doma hostili tým z Bohnic. Oba týmy v tabulce dělil pouze jeden bod, a tak výsledek tohoto zápasu mohl hodně napovědět, který tým se odtrhne od spodku tabulky.

Zápas se odehrál na umělé trávě. Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a pokusit se rychle přenášet hru, abychom si vytvářeli situace 1na1 a chodili často do centrů a střel. První poločas byl ale z obou stran rozháraný. Hosté spoléhali na dlouhé míče a standartní situace. My se snažili o kombinační hru, bohužel nám však chyběla přesnost, a především kvalitní první dotek. I tak jsme se dokázali v prvním poločase dvakrát prosadit zásluhou Šimona a Šilhyho. Bohnice si vytvořili pouze jednu nebezpečnou situaci, kterou zakončili pár centimetrů vedle.

V kabině jsem musel na kluky zvýšit hlas, neboť naše předváděná hra nesnesla žádná měřítka, spíše jsme se přizpůsobovali hře soupeře. Do druhého poločasu ale přišel úplně jiný Zličín. Hned ve 43. minutě po pěkné, rychlé akci zvyšujeme Sojkyčem na 3:0. Pak ale přišla ztráta koncentrace a bohorovnost a soupeř z rohu snižuje na 3:1. Nás tento gól na pár minut poznamenal. A hosté si vytvořili hned dvě 100% šance, které ale naštěstí díky Sádlisovi neproměnili, a tak přišlo známé nedáš-dostaneš. Z brejku zvyšujeme na 4:1. Tento gól Bohnice zlomil a od 50. minuty jsme na hřišti dominovali. Zásluhou Šimona, Sojkyče a Jakube přidáváme ještě tři krásné branky. Hosté pouze korigují. Konečné skóre se tedy zastavilo na stavu 7:2.

Dnešní zápas jsme měli plně pod kontrolou. Až na krátký výpadek ve druhé půli jsme soupeře k ničemu nepouštěli. Mrzí mě odfláknutý první poločas, který se nám herně vůbec nepovedl. Do druhé půle si vzali kluci má slova k srdci a předvedli naopak pěkný výkon podpořený rychlou, přesnou a kreativní kombinací.

Jsem rád, že jsme teď zvládli tři těžká utkání a odpoutali se od spodku tabulky, což byl náš cíl. Kluci chytili rytmus, a i když se zrovna nedaří přehrát soupeře fotbalově, dokáží si pomoci brejkem. Dnes mě ale i tak mrzí velká porce neproměněných šancí. Bohužel ještě nedokážeme finální část řešit v klidu a hlavně kvalitně. Je tam vidět až velká přemíra snahy.

Ještě jednou klukům gratuluji k vítězství a získaným dalším třem bodům. V dalším zápase nás čeká tým z Ďáblic. My se na tento zápas dobře připravíme a pokusíme se navázat na předešlé zápasy.