Dorost Bohemians 1905 rozstřílel Novák

Jen vítězství nad dorostem Bohemians 1905 nám mohlo zachovat naději na postup do finálové skupiny turnaje na Aritmě. Rychle jsme prohrávali 0:1. Míra Novák rychle vyrovnal a pak připravil druhý gól pro Ivana Mertu. A když dalšími třemi góly zkompletoval hattrick, bylo o našem vítězství rozhodnuto.

V sestavě chyběli oba stopeři Krump a Chrž, naopak se do ní vrátili Řezáč s Čížkem. Opravdu poslední zápas v našem dresu odchytal Mikola Šokoďko.
Zápas jsme začali aktivně, ale v 8.minutě soupeř z první akce vybojoval roh a po něm jsme inkasovali. Naštěstí za dvě minuty rozehrál Stolfa rychlou akci na nabíhajícího Řezáče, ten před brankou našel nabíhajícího Nováka a bylo vyrovnáno. Dál jsme rychlýou kombinací směrem dopředu rozleptávali obranu Bohemians a po jedné z nich se zrodil ve 22.minutě i druhý gól. Na Valouškův centr si naběhl Novák, svým důrazem vyhrál souboj s brankářem a dobíhající Merta už hlavou uklidil míč do odkryté branky. Dvě minuty před přestávkou přišla další vydařená akce, Novák byl u míče dříve než vybíhající brankář, hlavou si jej obhodil a ten jej rukama stáhl k zemi. Penaltu proměnil Míra Novák v třetí branku.
Hned po přestávce jsme kuriozně zvýšili. Mladíci z Bohemky zahráli malou domů, odkopávající brankář trefil pozadí dotírajícího Novák a pak už jen sledoval, jak míč končí v jeho síti počtvrté. V 70.minutě přišla další vydařená akce a Novák pelášil sám na branku. Tvrdou ranou přidal svou čtvrtou branku v zápase. Pak měl dvě tutovky Ivan Merta, ale ani jednou na golmana Bohemians nevyzrál. V závěru ještě Šokoďko zlikvidoval pokutový kop soupeře.
Vítězství, která nás posunulu krůček od finále bylo naprosto zasloužené a zrodilo se opět po velmi dobrém ofenzivním výkonu.
Postup tak máme jen ve svých rukou. Stačí v úterý na domácí umělce porazit Velkou Dobrou. Remíza nic neřeší. Museli bychom čekat, jetli v posledním zápase základní skupiny ve středu Aritma porazí Kopaninu.

FC Zličín – Bohemians 1905 dor. 5:1 (3:1)
Branky: 10., 44., 49. a 70. Novák, 22. Merta – 8. Masopust Rozhodčí: Gotthard – L. Novotný, Šimšík Diváků: 20
FC Zličín: Šokoďko – Valoušek, Sigan, Žák, Skála – Klíma – Řezáč, Čížek, Merta – Stolfa (46. Šimůnek), Novák.

Další výsledky turnaje
Aritma – SK Střešovice 6:2 (3:1) Branky: Lukeš 2, Weiss, Pánek, Hrabák, Marousek – Kašpar, Trhlík
Přední Kopanina – Velká Dobrá 5:1 (2:0) Branky: Janda, Horák, Juckem, Honetschläger, Kratochvíl – Jícha.