Dělba bodů na Motorletu

K sousedům na Motorlet jsme jeli plní odhodlání zvítězit a vyhoupnout se na třetí příčku tabulky. Dostali jsme se do vedení, domácí měli vyloučeného hráče, všechno nám hrálo do not. Nakonec však zápas skončil remízou. V jeho závěru nám nepřál pan rozhodčí a několika spornými verdikty nás poškodil.

K sousedům na Motorlet jsme jeli plní odhodlání zvítězit a vyhoupnout se na třetí příčku tabulky. Dostali jsme se do vedení, domácí měli vyloučeného hráče, všechno nám hrálo do not. Nakonec však zápas skončil remízou. V jeho závěru nám nepřál pan rozhodčí a několika spornými verdikty nás poškodil.

Už v 1.minutě jsme předvedli rychlou akci, ale finální přihrávka na Mertu směřovala do ofsajdu. Na druhé straně musel Šokoďko vyboxovat míč před nabíhajícím Majerčinem. První střela mezi tyče přišla ve 21.minutě z kopačky domácího Malého, ale Šokoďko s ní neměl větší problémy. Za tři minuty zatáhl po levé straně míč Merta, našel před brankou Vígera, ale ten branku těsně minul. Cíl nenašla ani levačka domácího Vagrčky. Ve 31.minutě vhodili Novák dlouhý aut, Merta hlavou prodloužil míč až před branku a tam jej dobíhající Víger protlačil do sítě. Za dvě minuty obral Vagrčka o míč Čížka, ale Šokoďko byl u centru dříve než nabíhající Jangl. Domácí útočník šel za tři minuty ze hřiště. Po faulu Valouška se neovládl, ohnal se po něm loktem a sudí Novotný sáhl pro červenou kartu. Měli jsme několik slibných šancí, ale svůj náskok jsme zvýšit nedokázali. Po nedorozumění domácí obrany střílel Řezáč jen do boční sítě opuštěné branky. Závěr poločasu patřil domácím.Vagrčka našel ve vápně volného Malého, ale Šokoďko reflexivně jeho střelu vyrazil. Náš golman si poradil i s následnou střelou Servuse. Ve 45.minutě pak Malého v poslední chvíli obral o míč vracející se Sigan.
Po přestávce začali překvapivě aktivněji oslabení domácí. Beneš z přímého kopu střílel nepřesně a Vagrčka centr Servuse mezi tyče neusměrnil. V 62.minutě centroval z rohového kopu Malý a Zmeškal hlavou trefil břevno. V 73.minutě zahrávali domácí přímý kop. Míč se snášel do naší šestnáctky, když zazněla píšťalka a sudí Novotný ukázal na bílý puntík. Zřejmě tam došlo k nějakému držení hráčů. Beneš nabídnutou šancí nepohrdl a z penalty vyrovnal. Zápas se dohrával v atmosféře plné emocí. K těm přispěla ještě 82.minuta. Kdy Novák rychle rozehrál přímý kop a poslal míč do odkryté domácí branky. Hlavní arbitr, však pochopení pro jeho chytrý kousek neměl a gól neuznal. Že byl regulérní, na tom se shodli i funkcionáři domácího klubu. Drama vrcholilo. Ve 2.minutě nastavení obral Podaný o míč Chrže, ale sám proti Šokoďkovi poslal míč mimo branku. Na druhé straně se do šestnáctky prodral Sigan a Kolařík jej poslal k zemi. Píšťalka sice zazněla, ale sudí ukázal metr před šestnáctku a kopal se jen přímý kop. Pak už se pískal konec.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Myslím, že to bylo velmi dobré přeborové utkání. Mužstvo musím za výkon pochválit. Stejně jako na Čafce jsme nezvládli hru proti deseti. Nikdy to nedělám, ale dnes se musím vyjádřit k rozhodčímu. Ten úrovni zápasu jednoznačně nestačil a v závěru hrubým způsobem ovlivnil výsledek utkání.
Jaroslav Šturma (Motorlet B): Začali jsme pořádně hrát až po vyloučení Jangla. Kluci se semkli a po přestávce to odbojovali. Bod nakonec bereme, ale doma jsme chtěli vyhrát.