Další důležité 3 body v boji o záchranu !

K dalšímu utkání jsme zajížděli na pudů Horních Měcholup. Utkání se nepochopitelně odehrálo na umělé trávě, což bylo na konci května velice překvapující! V utkání jsme navázali na dobrý výkon z předešlého zápasu a zaslouženě jsme vyhráli.

Utkání jsme začali velice dobře. Už ve 3. minutě utkání se po pasu od Marka Černého dostal do slibné šance Kotchera a nádhernou střelou "šajtlí" poslal míč do levého "vinglu" domácí branky, 1:0. Po vstřelené brance jsme ještě více zatlačili domácí do obrany a v 18. minutě jsme navýšili vedení. Na levé straně se dobře uvolnil Šindelář, přesprintoval kolem obránce a poslal centr přesně na hlavu Kotchery, který nedal domácímu golmanovi šanci a zvýšil tak šanci hostů na tříbodový zisk, 2:0. Pak jsme ale nepochopitelně přenechali hru domácím, kteří nás zatlačili a ve 30. minutě dokázali zápas zkorigovat, když se po špatném odkopu Rabase dostal k míči domácí útočník, přesnou přihrávkou našel na opačné straně vápna svého kolegu, pro kterého už nebyl problém míč doklepnout do prázdné branky, 2:1. A domácí v tlaku nepolevovali, ovšem nebyli si schopni vytvořit nějakou stoprocentní šanci a tak pár minut před přestávkou pro ně přišel trest. Po brejku Nožičky, který přešel přes tři domácí obránce, se k míči dostal Maxmilián a mazácky přehodil golmana, 3:1. Do konce poločasu se už nic zajímavého nestalo a tak se do šaten odcházelo za stavu 3:1.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně dobře jak do té první. Ve 47. minutě mohl navýšit vedení hostů Maxmilián, ale trefil pouze pravou tyč domácí svatyně. Pak ovšem začali opět útočit domácí. Naštěstí všechny jejich akce zastavovala dobře organizovaná hostující obrana, takže žádné vyložené šance nepřicházely. Ale v 65. minutě se po rohovém kopu nedomluvili Urban se Strakou a domácí snížili opět na rozdíl pouhé branky, 3:2. Ovšem ihned po rozehrávce se míč po trase Šindelář, Tichý, Maxmilián dostal k Nožičkovi, který nádhernou ranou poslal hosty opět do dvoubrankového vedení, 4:2. Aby toho pro domácí nebylo málo v 68. minutě se po levé straně prohnal Maxmilián, našel na malém vápně Portycha, který zarazil soupeři hřebíček do rakve a zvýšil už na 5:2. Do konce utkání hosté přenechali hru domácím, kteří v 77. minutě pouze upravili skóre na 5:3 po hrubé chybě Straky. A když se z brejkové situace hostů, kdy Šindelář poslal do samostatného úniku Tichého, nic neurodilo zápas skončil za stavu 5:3.

Tento zápas nám opět ukázal, že pokud budeme hrát kombinační fotbal po zemi, můžeme se rovnat soupeři jakéhokoliv kalibru. V dalším kole na naše hřiště zavítá tým z Hájů. Toto utkání by se dalo označit za "Zápas pravdy", neboť tým, který odejde jako poražený se ještě více přiblíží sestupovým pozicím.

Branky Zličína: 2x Kotchera, Maxmilián, Portych, Nožička

SK Horní Měcholupy: Košťák - Sopr, Haloun, Vodrážka, Freiman - Replyuk, Rájekcý, Šimek, Grendys - Putna, Fituri     ( Todva )

FC Zličín: Straka - Bous, Urban, Černý M., Rabas - Maxmilián, Tichý, Nožička ( Hrabák ), Kotchera ( Černý D. ), Portych, Šindelář

Žluté karty: Fituri - Kotchera, Nožička