Čtyřbrankové představení kanonýra Merty.

Ve 14. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 13.11.2016 zajížděli do Ďáblic, na hřiště nováček této soutěže.

Po nepovedeném domácím zápase jsme věděli, že tentokrát už nutně potřebujeme bodovat. Nijak růžově se nám, ale do zápasu nešlo. Měli jsme opět zraněné hráče a tak jsme museli nasadit dorostence. Dva- ročník 98 a jeden ročník 99 nastoupili hned do základu a ve 35 minutě je následoval Jíra, také ročník 99. Ve finále se to ukázalo jako dobrá  varianta.

Zápas jsme ale nezačali dobře a soupeř byl od úvodu aktivnější a lepší. Do 20 minuty si vypracoval tři brankové příležitosti, které Blahovec chytil a podržel tým. Mezi 20´minutou a 35´přišla taková neurovnaná hra od vápna k vápnu bez šancí. Poté jsme uzavřeli soupeře na jeho polovině a ve 39´minutě jsme vybojovali roh. Ten rozehrál Muller a našel ve vápně Krejčího, ale ten  bohužel hlavou přestřelil. O chvilku později ,tedy ve 42´minutě se napřáhl z vápna Kubr, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh. Následný roh zahrával opět Muller a tentokrát našel hlavu Merty, který se zavěsil do vzduchu a zamířil přesně 0:1. Tak také skončil první poločas.

Druhý poločas jsme chtěli hrát více ze zabezpečené obrany, ale kluci jako kdyby nemysleli na zadní vrátka. Tohle se nám nevyplatilo hned v 64´minutě, kdy poslal soupeř balón za obranu, naši obránci nepokryli hráče a ten mířil sám na Blahovce. Ten vyběhl a hráče ve vápně srazil. Následovala žlutá karta a pokutový kop. Ten soupeř proměnil a srovnal na 1:1. Ale celý druhý poločas jsme chtěli jít více za vítězstvím. Byli jsme i lepším týmem, jen jsme zapomínali na zadní vrátka. Z naší aktivity vyplynula další šance a to v 67´minutě, kdy se u lajny uvolnil Žák přes tři obránce a ve vápně našel Mertu. Jeho hlavičku vyrazil brankář jen na roh. V 73´minutě už jsme ale skóre upravovali. Po akci Merta, Muller a Merta následovala střela druhého jmenovaného a vedení 1:2. Hned v 77´minutě jsme měli další šanci, kdy z pravé strany našel krásným centrem Jíra opět Mertu, ale ten jen o kousek minul. Hned o minutu později se asi lámal zápas. Soupeř chtěl zahrát opět dlouhý míč za obranu, ale naštěstí pro nás byl ještě tečován soupeřem hlavou a tím byl útočník vystaven do ofsajdu. Gól tedy nebyl po právu uznán. Z této situace jsme se ale neponaučili a hned o dvě minuty zkusil soupeř stejnou taktiku …. a to tedy balón za obranu. 80´minuta a opět byl zvednutý praporek, ale tentokrát to nebylo asi odmáváno dobře. Tento okamžik neunesl jeden z hráčů soupeře a po vulgárnostech dostal červenou a šel do sprch. Toho jsme využili hned v 83 minutě a to výstavní střelou Mullera, který napřáhl z 30 metrů a vyhnal ze šibenice všechny pavouky 1:3. ( Tato střela by se ujala i jako gól roku). Hned v 88´minutě se opět ukázala výborně hrající dvojice Muller a Merta. Muller dostal míč na levé straně , natáhl si balon na vápno a výborně myšlenou přihrávkou mezi beky našel Mertu, který vystřelil na vzdálenější tyč a měnil stav na 1:4. Ještě v 90´minutě jsme si vybrali opět chvilku nesoustředění a inkasovali. Soupeř odcentroval z levé strany a nadvakrát hlavou snížil na 2:4. To ještě nebylo vše z branek a hned v 91´minutě se dostal k balónu Jirka, který byl ten moment jen pár vteřin na hřišti a po uvolnění si potáhl míč a následnou přihrávkou našel nabíhajícího Mertu, který střelou z vápna pečetil výsledek na 2:5. V 92´minutě jsme mohli sice ještě jeden přidat, ale krásnou střelu Kubra pod břevno výborně brankář domácích chytl.

Jsem rád, že mi kluci dali takový dárek k mým kulatinám a doufám, že stoupající formu potvrdíme v posledním kole podzimu. Kluci tentokrát i na špatném terénu makali jako lvi a až na občasné zaváhání si zaslouží všichni velký dík. Jsem rád, že i se čtyřmi dorostenci, jsme odehráli výborný zápas. Je vidět, že máme do budoucna na čem stavět, že mládí si budujeme na dobré úrovni. Stejně bych chtěl, ale vyzdvihnout přece jen dva hráče a to Ivana Mertu, který ukázal proč je obávaný u soupeřů a svůj zabijácký instinkt se začal probouzet. Dále pak Jakuba Mullera, který byl u třech asistencí Mertovi a jeden gól sám dal ,když trefil výstavní šibenici.

Ještě jednou chci tedy klukům moc poděkovat za odmakaný zápas a za bojovnost, kterou na hřišti nechali.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 14. kolo, neděle 13.11.2016, 14:00

SK Ďáblice 2:5 FC Zličín