Chybí ještě malý kousek

Mladší dorostenci čelili lídrovi tabulky z SC Xaverov Horní Počernice.

Další zápas proti nám postavil celek z Horních Počernic, který vede soutěž a jde za postupem. Tak jako minulý týden starší žáci, jsme proti obdobnému soupeři zvolili taktiku držet sevřenou obranu a vyrážet do protiútoků. Soupeř byl na míči, tlačil se do zakončení ze střední vzdálenosti a vytvářel si spoustu standartních situací. My jsme přecházeli do rychlých protiútoků, dostali jsme se do zakončení, ale můžeme se opět bavit o naší efektivitě - je slabá. Po skvěle zahrané standartce Lukešem se k zakončení dostal Brambora a trochu šťastným způsobem překonal brankaře hostů. Do šaten jsme šli za jednobrankového vedení.

V poločase jsme se bavili o tom, že musíme být stále důslední, vydržet běhat a přinutit soupeře pochybovat o tom, že by tady mohli bodovat. Docela se nám to dařilo, ale v 61. minutě hosté vyrovnali tečovanou střelou. Obraz hry byl stále stejný - Xaverov drží míč, zkouší to z dálky a my zkoušíme protiútoky. V 82. minutě se hosté ujali vedení, tvrdou střelu nedokázal Pavel vyrazit. V závěru jsme měli ještě jednu šanci, ale dobrou a umístěnou střelu Mazuryka dokázal brankař vyrazit na roh.

Dneska to opět nedopadlo, ale opět jen těsně se soupeřem z čela tabulky. Soupeř měl tým tvořený 50 na 50 ročníky 2008 a 2007. My v klíčových postech na hřišti se staršími žáky, kteří se soupeři dokáží v mnohém vyrovnat. Prostě nám jen trochu od každého chybí, abychom dokázali bododovat s těmito silnými týmy. Nicméně pro nás velký příslib do příští sezóny. Více se chválilo, ještě musíme zapracovat na koncovce, tam selháváme. Někteří kluci musí ještě dotrénovat fyzičku, některým ke konci trochu docházely síly. Oproti podzimu a debaklu 1:6 tu máme vyrovnaný výsledek. Ještě to vypilujeme, zatím sázíme, ale sklízet plody tvrdé práce plánujeme příští sezonu.