Cholupice vytěžili z minima maximum !

Ve 2.kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 20.8.2016 hostili mužstvo Sokola Cholupice.

Na první domácí zápas v nové sezoně k nám zavítal tým Cholupic. Věděli jsme, že je v mužstvu Cholupic trošku rozložená atmosféra a asi jsme mysleli ,že se tím pádem soupeř porazí sám. My jsme museli řešit omluvenky hráčů a to z důvodu , zranění ,pracovní vytíženost a co je k zamyšlení ,různé párty. To se  samozřejmě stávat nemůže. Museli jsme tedy povolat opět dorostence a hráče z B týmu.

Soupeř přijel pouze s jednou taktikou  a to bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Tohle vše se mu bohužel v zápase povedlo. Soupeř postavil na vápně autobus a my jsme se s tím nedokázali celý zápas vyrovnat. Soupeř šel do vedení ve 20´minutě ,kdy odražený roh vrátil hráč pomalou přízemní přihrávkou zpět do vápna, kde  nechal Krejčí volného hráče a ten neměl problém zakončit 0:1.  My jsme měli jen náznaky šancí, ale nedokázali jsme si dát jednu finální přihrávku do zakončení. Ve 43´minutě přišel opět trest a to ,když soupeř zahrával přímý kop z levé strany. Centr letěl na naší branku a Rosendorf volejbalově pouze vypinkl balon na penaltu, kde nechal Horálek volného hráče a ten to propálil 0:2. Za tři minuty na to , tedy ve 46´minutě ,jsme z ojedinělé akce po levé straně , při centru Šineláře do vápna převzal balón Merta ale tváří v tvář nedal a odražený balon se snažil střelou uklidit do brány ještě Konečný , ale jeho střela byla zblokována a odraz si našel Minaříka ,který přiťukl Horálkovi a ten lobem na zadní tyč přehodil brankáře hostů 1:2. To bylo vše z prvního poločasu. Po přestávce jsme se chtěli nadechnout ke zvratu ,ale přišla opět rána v podání gólu. Hned ve 49´minutě jsme zahrávali rohový kop, soupeř odkopem odvrátil a Kubina Martin , který v ten moment působil jako stoper , nedokázal nadvakrát přihrát Rosendorfovi a tak šel do brejku soupeř. Kličkou podél brankáře se ho zbavil a zakončil do prázdné branky 1:3. Gólově to bylo v tomto utkání vše. Sice jsme hráli, drželi balon, ale hraje se na góly. My jsme nedokázali najít recept na soupeřův val , a tak naše akce končily na vápně. Asi ze dvaceti centrů se nám snad povedly  jen dva a to když hlavičku Merty chytil golman a hlavička Schopfa končila nad. Bohužel musím říct ,že se mě nelíbil přístup některých kluků. Ty, co vůbec nebyli je neomluvitelné a ty co byli , ty by se měli trochu víc prát o své místo a o dres. Chybí mě taková zralá vyhecovanost a naštvání...... Tohle musí jít už s kabiny společně s hráči na hřiště. Na tom budeme muset zapracovat. Stále ale věřím, že se zvedneme a celý tým se probudí. Samozřejmě je to smutné, ale na druhou stranu máme dvě kola za sebou a vše se dá napravit.............. ovšem první krok je uspět v následujícím kole.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 2. kolo, sobota 20.8.2016, 10:30

FC Zličín 1:3 Sokol Cholupice