Cenný skalp lídra přeboru z Radotína

Na umělé trávě (hosté nepřistoupili na dohodu hrát na trávě přírodní) se hrál velmi dobrý fotbal a zápas se musel divákům líbit. Zápasu nechyběly pěkné fotbalové akce, spousta šancí a dramatických okamžiků. Ale i vášní a tři vyloučení hráči a dva naši funkcionáři. Lídra soutěže jsme nakonec přehráli a připsali si jeho skalp a tři cenné body.

Na umělé trávě (hosté nepřistoupili na dohodu hrát na trávě přírodní) se hrál velmi dobrý fotbal a zápas se musel divákům líbit. Zápasu nechyběly pěkné fotbalové akce, spousta šancí a dramatických okamžiků. Ale i vášní a tři vyloučení hráči a dva naši funkcionáři. Lídra soutěže jsme nakonec přehráli a připsali si jeho skalp a tři cenné body.

Zápas začal velmi svižně. Už ve 4.minutě prodloužil Novák míč na rozběhnutého Valouška, který sám proti Machynkovi neuspěl. Trefil jen jeho nohu. Na druhé straně se do šance tlačil Korynta a toho v poslední chvíli odzbrojil Mlejnek. V 16.minutě si nerozuměl hostující Pleyer s Machynkem a byl z toho roh. Po něm hlavičkoval Zahálka, ale hosté požár před svou brankou uhasili. Za dvě minuty přišla šance hostů. Dlouhý byl u míče dříve než vybíhající Šokoďko, ale jeho oblouček do prázdné branky na lajně stihl vykopnout Zahálka. Ve 23.minutě hlavičkoval nebezpečně Toman po přímém kopu Boušky, ale míč branku minul. Za minutu poslal Klíma dlouhý míč hlavou za obranu Radotína a sám na Machynka upaloval Novák, obstřelil brankáře, ale i branku. Za další dvě minuty parádně uvolnil Bouška Koryntu a ten pohotovou křížnou střelou trefil tyč naší branky. Ve 28.minutě jsme měli další tutovku. Skála poslal do úniku kolmou přihrávkou Čížka, ten posunul míč doprava Valouškovi, který místo prázdné branky trefil vracejícího se Tomana. Důležitá byla 36.minuta. Hosté získali výhodu přímého kopu. Ještě než jej Bouška rozehrál, Huráb ve strkanici na hranici vápna udeřil Mlejnka a dostal červenou kartu. Bohužel Zahálka se ujal role mstitele a hřiště opouštěli společně.
Druhý poločas začal dělovkou Stejskala, kterou s námahou vyrážel Šokoďko. A pak přišly góly. V 53.minutě z levé strany rozehrál rohový kop Novák a Merta zblízka propálil Machynka. Vzápětí Novák nezakončil brejkovou akci Erlera. A z ničeho nic mohlo být vyrovnáno. Bouška takřka z půlky poslal vysoký míč před našíí branku, Šokoďko jej podcenil a musel děkovat správně postavenému břevnu své branky. Za minutu jsme udeřili podruhé. Od půlky hřiště zatáhl míč po levé straně Čížek a přesným centrem našel Nováka, který hlavou poslal obloučkem míč přes Machynka do opačného kouta jeho branky. Hosté posílili ofenzívu přeskupením sil a už v 60.minutě připravil Tyburec palebnou pozici Bouškovi, ten však mířil vysoko nad branku. V 62.minutě se šikovně ve vápně obtočil Dlouhý kolem Mlejnka a ten jej podtrhl. Nařízenou penaltu kanonýr hostů bezpečně proměnil. Po několika nepřesných verdiktech rozhodčích museli naší lavičku postupně opustit asistent Jarolímek a masér Šťastný. Pak se vášně uklidnili a začal se hrát opět fotbal. Hosté hru hodně otevřeli, několikrát i nebezpečně vystřelili, ale Šokoďko držel náš tým nad vodou. V jednom případě mu opět pomohlo břevno. V 87.minutě byl navíc hostům hodně přísně vyloučen obránce Bezděk za faul na unikajícího Nováka. Do odkryté obrany Radotína jsme podnikali nebezpečné brejky a v páté minutě nastavení jsme definitivně zápas zlomili. Po kolmé přihrávce Merty se od půlky na Machynka řitili hned tři naši hráči. Čížek míč zatáhl až do šestnáctky a podél Machynka ho poslal doprava na nabíhajícího Erlera, který jej uklidil do opuštěné branky. Fotbal, s příchutí mariáše, nám tak nakonec přinesl zasloužené vítězství.
Richard Bogdanov (SC Radotín): Prohráli jsme si to vlastní blbostí. Fotbal jsem hráli tak maximálně 20 minut. Vše to rozhodlo vyloučení Hurába, nesmyslné a zbytečné. Šance tam sice byly, dvě břevna, tyč, ale na to si nemůžeme stěžovat. Porazila nás vlastní nedisciplinova­nost.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Potvrdili jsme vítězství z Krče, utkání se muselo líbit. Na přebor Prahy se hrál skvělý fotbal. Oba týmy chtěly vyhrát, Radotín hrál po zemi, dobře kombinačně, my jsme ale na jejich hru byli připraveni. Hráči přistoupili k utkání zodpovědně a s chutí, trochu nás zlobil Dlouhý na hrotu a oba krajní záložníci svou rychlostí a dynamickou technikou. Měli jsme větší vůli po zisku 3 bodů a to rozhodlo. Rozhodčí svými některými nešťastnými výroky zápas v žádném případě neovlivnil. Klukům jsem po utkání poděkoval za nebojácný a dobrý výkon.