Cenná výhra proti Dukle JM!

V dalším kole k nám zajížděl jeden z nejtěžších soupeřů v přeboru, tým Dukly JM. Do zápasu jsme nominovali i hráče ročníku 2003, neboť jsme tento zápas chtěli zvládnout, jak herně, tak také výsledkově.

V dalším kole k nám zajížděl jeden z nejtěžších soupeřů v přeboru, tým Dukly JM. Do zápasu jsme nominovali i hráče ročníku 2003, neboť jsme tento zápas chtěli zvládnout, jak herně, tak také výsledkově.

Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a úvod zápasu ovládli. Vypracovali jsme si gólové šance, které ale zůstaly nevyužity, a tak přišel trest. Po našem nedůrazu ve vápně prohráváme 0:1. Na inkasovanou branku ihned odpovídáme a po individuální akci Maxe srovnáváme na 1:1. Poté se hra vyrovnala a hrál se pěkný ofenzivní fotbal nahoru-dolu. Následně přišla naše strašidelná pětiminutovka, kdy dvakrát inkasujeme. Nejprve po pěkně zahrané standartní situaci a následně po individuální chybě. Kluky ale tento moment nesložil, a do konce poločase dokázali soupeři oplatit stejnou mincí. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 3:3.

Začátek druhé půle nám utekl. Hosté měli dvě 100% možnosti jít do vedení, avšak zůstali nevyužity, a tak začal na hřišti existovat pouze jeden tým, FC Zličín. Kluci do toho šlápli, soupeře k ničemu nepustili a sami byli velice efektivní v koncovce. Konečně skóre se nakonec zastavilo na stavu 8:4, když se postupně trefili Šimon, Sojkyč, 2x Max a skóre uzavřel nádhernou ranou Maty.

V dnešním zápase musím vyzdvihnout hlavně tři věci. Za prvé bojovnost. Kluci si dnes mákli na hranici svých sil, neboť soupeř byl fotbalově, tak také rychlostně velice dobře vybaven. Za druhé odvahu. V útočné fázi se kluci nebáli jít 1na1, nebáli se udělat kličku, nebáli se kombinovat, střílet či přenést hru dlouhým balónem. V obranné fázi nehráli kluci alibisticky a věřili si v osobních soubojích. A třetí věcí, kterou bych chtěl vyzdvihnout je efektivita. Dnešní zápas nám vyšel i z pohledu koncovky, což mě těší ještě více než získané tři body.

Nesmíme však usnout na vavřínech, na trénincích stále tvrdě pracovat, neboť nás čekají další těžké zápasy. Další hned tento víkend na půdě Dolních Počernic.

Ještě jednou klukům gratuluji k výkonu a výsledku. A také bych rád vyzdvihnul tým Dukly JM, neboť díky svému stylu hry přispěli k tomu, že se diváci měli celý zápas na co dívat.

Trenér Honza