Bez vstřelené branky se zápas vyhrát nedá!

Ve druhém kole jsme zajížděli na horkou půdu týmu FC Háje. Domácí jsme chtěli potrápit aktivní hrou a pokud možno skórovat, což se nám nepodařilo.

Ve druhém kole jsme zajížděli na horkou půdu týmu FC Háje. Domácí jsme chtěli potrápit aktivní hrou a pokud možno skórovat, což se nám nepodařilo.

Do utkání jsme vstoupili dobře a v netradiční rozestavení 5-3-2 (3-5-2) jsme soupeře zatlačili na jeho polovině. Bohužel hned z prvního útoku domácí otevírají skóre. Pak přichází naše šance na srovnání. Klandrovu střelu ovšem vykopává domácí obránce z brankové čáry a Sojkyč zakončuje samostatný únik vedle. Tak přichází trest. První poločas dále nabídl spíše vysoké míče, které ale bohužel díky své výškové i rychlostní indispozici neřešíme správně, a tak ještě dvakrát inkasujeme. Sami se snažíme o rychlý, kombinační fotbal, který ale většinou skončí nepřesnou třetí či čtvrtou nahrávkou. Každopádně si ještě vytváříme šance, které ale neproměňujeme.

Do druhé půle jdeme s cílem hrát aktivně a pokusit se vstřelit nějaký ten gól. První úkol splňujeme, neboť soupeře dobře napadáme a nutíme k dlouhým míčům, které se ale stávají naší slabou stránkou. Osobní souboje opět prohráváme a nesbíráme ani odražené míče. Domácí tak do konce utkání přidávají další čtyři góly. My se do šancí dostáváme, ale nepřetavíme je v gól. Zápas tedy končí, pro nás až krutým výsledkem, 8:0.

V dnešním zápase dostali příležitost všichni kluci, aby ukázali, co v nich je a jestli momentálně na Pražský přebor mají. U některých je vidět zarputilost, odvaha, sebevědomí, u jiných ne. Je potřeba, aby všichni makali nejen na trénincích, ale i mimo něj (posilování, výběh, práce s míčem). Soupeři nás přehrávají díky své výškové, rychlostní a silové převaze a na té musí kluci pracovat sami, mimo tréninkový proces. Věřím, že pokud neustoupíme z nastolené cesty vysokého pressingu a snaze o přímočarou kombinaci, tak přijdou i góly.

V dalším zápase přivítáme tým z Přední Kopaniny a už tam můžeme ukázat, jestli se práce daří či nikoliv.