Bez trenéra se úspěch nedostavil

Po stříbru z posledního turnaje v Dobřichovicích se tým mladší přípravky vydal prodat svou dobrou formu do Milovic. V sobotu 5. února se však úspěchu nedočkal a skončil na posledním místě.

Po stříbru z posledního turnaje v Dobřichovicích se tým mladší přípravky vydal prodat svou dobrou formu do Milovic. V sobotu 5. února se však úspěchu nedočkal a skončil na posledním místě.

V prvním zápase s Neratovicemi jsme po ospalém výkonu zaslouženě prohráli 1:3. Poté nás čekal celkem hratelný soupeř z Brandýsa nad Labem, díky hattricku Davida Linky jsme vedli 3:1, ale nakonec odešli s porážkou 3:4. V dalším zápase jsme po vyrovnaném průběhu udolali tým ČAFC v poměru 1:0. Proti šikovným o rok mladším Hradečákům jsme změnili rozestavení hráčů a dlouho drželi vedení 1:0. Ke konci nám však začaly docházet síly a porážka 1:3 byla logickým vyústěním změny poměru sil na hřišti. V posledním zápase naši hráči ze sebe vymačkali poslední zbytky energie, ale pozdější vítěz turnaje Příbram si v pohodě uhlídal vítězství 2:0.

Na nelichotivém výsledku má svůj podíl nejen nekompletní sestava díky chřipkové epidemii, ale i historicky první neúčast trenéra Vaška Škardy, který celý víkend strávil na trenérském kurzu. Přece jen provizorní řešení v podobě záskoku jednoho z rodičů na trenérském postu bylo znát na zvolené taktice a způsobu boje.

Přes poslední místo lze říci, že klukům těchto pět zápasů opět pomohlo v jejich fotbalovém růstu, protože všechna zúčastněná mužstva měla solidní kvalitu. Náš fotbalový potěr rozhodně zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost, avšak trochu za svými soupeři zaostával v důrazu, rychlosti, schopnosti kombinovat a proměňovat gólové příležitosti.

Věřím, že na příštím turnaji v Dobřichovicích se naši chlapci opět více prosadí a zkusí se poprat o medailové umístění. K tomu určitě pomůže návrat trenéra a několika uzdravených hráčů.   

Naše zápasy: FK Neratovice 1:3, FK Brandýs 3:4, ČAFC 1:0, FC Hradec Králové 1:3, Spartak Příbram 0:2

Sestava: Jaromír Novák, Tomáš Kalina, Michaela Kazimourová, Ondřej Šerý, Jan Cháb a David Linka

Góly: Linka David 4, Šerý Ondřej 2

Pořadí: 1. Spartak Příbram 12b, 2. FK Neratovice 12b, 3. ČAFC Praha 9b, 4. FC Hradec Králové 6b, 5. FK Brandýs 3b, 6. FC Zličín 3b

Nejlepší hráč – Jaroš David (FC Hradec Králové)

Nejlepší střelec – Muller Martin (ČAFC Praha)

Nejlepší brankář – Boudník Tomáš (Spartak Příbram)

 

Autor článku: Milan Linka

 

Dovětek: vzhledem k tomu, že jsem celý víkend trávil na trenérském kurzu, požádal jsem pana Milana Linku, aby zařídil všechny administrativní věci a ujal se koučování na tomto turnaji, za což mu velice děkuji. Není jednoduché naskočit do rozjetého vlaku a o všechno se postarat, a proto konečné šesté místo není neúspěchem. Nejdůležitější věcí je, že si kluci mohli zahrát další turnaj, získat více herních zkušeností proti kvalitním soupeřům, a proto výsledek vůbec nerozhoduje. Nechtěl jsem naší účast na turnaji rušit, a proto ještě jednou díky, Milane!                          Vašek Škarda