Béčko krůček od vítězství v Chuchli

V prvním soutěžním utkání sezony 2008/2009 jsme nastoupili v sobotu 23. 8. od 10.15 na hřišti Čechoslovanu Chuchle, který v minulé sezoně sestoupil z 1. A třídy.

I když účast hráčů v letní přípravě byla přímo fantastická, bylo k dispozici průměrně 18 hráčů, k prvnímu mistrovskému utkání nás bylo 13.
Premiéru u Béčka měl trenér Pavel Dobeš, který působí současně u Áčka jako asistent trenéra a má rozsáhlé zkušenosti z vyšších soutěží.
Do začátku utkání jsme vstoupili aktivně a již ve druhé minutě pronikl do vápna domácích z levé strany Trnka a byl sražen. Nařízenou penaltu Hajný bezpečně proměnil střelou pod břevno – 0–1. Dařilo se nám pokrývat hráče Chuchle už ve středu hřiště a soupeřova hra byla zcela bezradná. V 15 minutě prošel po pravé straně do k vápnu domácích Vaňous a jeho křížná střela se odrazila od levé tyče do brány- 0–2. Ve 27 minutě založil na pravé straně akci Kučera. Přes Greshnyakova se dostal míč k Trnkovi, který byl opět ve vápně domácích faulován. Následovala opět penalta, kterou však Hajny neproměnil. Od té chvíli jsme přestali hrát, hráči domácích měli najednou mnoho prostoru k rozehrání míče. Tato „hluchá desetiminutovka“ nás stála vedení. Ve 33 minutě „vyhořela“ celá naše pravá strana, kdy Šparlinek ani Hořejší nedokázali zastavit v individuálních soubojích hráče domácích, který odcentroval do našeho vápna, kde zcela nepokrytý útočník domácích naštěstí bránu netrefil. Podobná situace se opakovala ve 34 minutě, kdy však centr domácích, který proletěl naše malé vápno, bez povšimnutí naše brankáře, skončil po hlavičce v naší síti – 1–2. Ve 38 minutě založili domácí akci ve středu hřiště a dlouhý centr do našeho vápna v klidu zpracoval nepokrytý záložník domácích a z úrovně penalty prostřelil Rosendorfa 2–2. Po vyrovnání se naši hráči trochu vzpamatovali a začali opět hrát. Ve 40 minutě jsme zahrávali přímý volný kop z pravé strany, který rozehrál Merta a dalekonosnou střelu Vaňouse se štěstím vyrazil domácí brankář na roh.
Druhý poločas, který byl poznamenán celou řadou nepřesností ze strany hlavního rozhodčího i jeho asistentů, jsme začali aktivně. Ve 46 minutě rozehrál Vokurka rohový kop z pravé strany. Míč ve vápně domácích vybojoval Šparlinek a Grehnyakov poté prostřelil brankáře domácích 2–3. V 50 minutě dostal žlutou kartu za faul Hajný. Poté jsme znovu začali chybovat a v 66 minutě neodkopl Kučera balon z našeho vápna a z ofsajdu se podařilo domácím vyrovnat 3–3. Hra se v dalších chvílích přitvrdila a výsledkem byly žluté karty pro naše hráče v 67 pro Vaňouse a 72 pro Kamarýta. V tu dobu jsme však měli na hřišti převahu. V 78 minutě zatáhl po pravé straně míč Vokurka a jeho centr našel ve vápně domácích zcela volného Trnku, který však netrefil. V 84 minutě dostal od Greshnyakova krásnou přihrávku Kamarýt, ale „ tváří v tvář“ brankáři domácích též neproměnil. Poté jsme byli ještě dvakrát zastavení asistentem rozhodčího, který viděl postavení mimo hru našich hráčů, jedno z nich dokonce na „naší půli hřiště“. Hlavní rozhodčí poté zápas nepochopitelně zkrátil cca o 6 minut, takže ke změně stavu již nedošlo.