Alespoň remízu s Tempem zařídil Čížek

V předposledním zápase zimního turnaje s účastníkem 1.A třídy FC Tempo jsme moc fotbalové krásy nenabídli. Zejména ve druhém poločase jsme přenechali iniciativu soupeři, který se také dostal do vedení. Alespoň remízu zařídil tři minuty před koncem Martin Čížek.

Zápas jsme začali aktivně, ale dva centry Šatného z pravé strany efekt nepřinesly. Na druhé straně pálil nad naší branku z přímého kopu Žalud. V 15.minutě našel Háša šikovnou přihrávkou za obranu Nováka, ale brankář Kuchař vyběhl včas a naší šanci zmařil. Pak jsme začali zmatkovat v obraně a dvakrát hasil požár před naší brankou Šimonovský. Ve 26.minutě přišel konečně hezký fotbalový moment. Vydařenou kombinaci zakončil střelou do šibenice Merta, ale brankář Kuchař zázračně míč z horního rohu branky vytěsnil na roh. V závěru poločasu střílel. po akci Šatného s Mertou, Čížek, ale jeho pravačce chyběla razance.
Druhý poločas začal nepřesnou střelou Merty, ale pak jsme postupně přenechali iniciativu soupeři a ten nám začal zle zatápět. Žaludova dělovka jen těsně minula naší branku. V 72.minutě ještě Mlejnek zmatky v naší šestnáctve vyřešil, ale jen na chvíli. Vzápětí zůstal volný Hurka a jeho dělovku zastavilo břevno naší branky. V 81.minutě už další chybu naší defenzívy Josef Hurka potrestal, když zůstal úplně sám před Rosendorfem a zblízka jej prostřelil. Naštěstí jsme nesložili zbraně a tři minuty před koncem po Hášově přímémo kopu vyrovnal Čížek. Snařili jsme se vítězství strhnout na svou stranu, ale dvě slibné šance už zůstaly nevyužity. Touto bodovou ztrátou jsme se definitivně vyřadily ze hry o medailové pozice na turnaji.

FC Tempo – FC Zličín 1:1 (0:0) branky: 81. Josef Hurka – 87. Čížek Sestava FC Zličín: Zach (46. Rosendorf) – Šatný, Mlejnek, Zahálka, Šimonovský – Háša, Sochor, Žák, Čížek – Novák, Merta.