Alespoň bod zachránil Karel Řezáč

Derby s Uhelnými sklady jsme nakonec proměnili alespoň v bod za remízu 1:1. Postaral se o to parádní střelou šest minut před koncem Karel Řezáč.

Derby s Uhelnými sklady jsme nakonec proměnili alespoň v bod za remízu 1:1. Postaral se o to parádní střelou šest minut před koncem Karel Řezáč.

Před zápasem umělý trávník pokryla lehká vrstva sněhu a tak se začínalo na kluzkém terénu. Lépe se s ním vyrovnali hosté. Přesto první šance patřila nám, když se po chybě Vinklara zmocnil míče Novák, jeho střela byla sražená a následný pokus Sigana Vasič s námahou vyrážel. Hosté kontrovali akcí Zilvara, ale jeho centr spoluhráče nenašel. V 17.minutě si připravili hosté vyloženou šanci. Po levé straně se prosadil Vik, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Hnáta, ale jeho střelu bravurně vyrazil Šokoďko. Za tři minuty na druhé straně Linhart uvolnil Čížka, ale ten sám před Vasičem trefil jen boční síť. Ve 27.minutě mohl využít chybu Žáka Hnát, ale jeho střelu opět likvidoval Šokoďko. Ve 42.minutě předvedl svůj únik Zilvar, ale Hnát jeho centr nezkrotil a míč mu utekl do zámezí. V závěru první půle dvakrát zaváhal stoper hostů Hurych. Poprvé naše přečíslení pokazil přihrávkou Linhart a podruhé Hurych zastavil Linharta až před vápnem bráněním ve hře. Nepřímý kop zakončoval Sigan, ale Vasič míč do sítě nepustil.
Hned po přestávce přišla další chyba Hurycha a jeho záchranářský faul už byl oceněný žlutou kartou. Sigan z přímého kopu k naší velké smůle trefil jen tyč. Na druhé straně musel Šokoďko nadvakrát likvidovat střelu Vrňáka. V 53.minutě přišla další chyba na středu obrany hostů a Linhart upaloval sám na Vasiče. Překonat ho však nedokázal, když trefil jen jeho nohu. A tak přišel trest. Rychlý protiútok potáhl Vrňák, za obranu poslal dlouhý míč na Zilvara, který prostřelil vybíhajícího Šokoďka. Zilvar svou rychlostí dál větral naší obranu, ale další šance už naštěstí nepřišla. Naopak na druhé straně musel Vasič vyrážet pěknou střelu Nováka a další pokus Sigana prosvištěl nad brankou. V 65.minutě se rychlostí prosadil Hnát přes Douchu a ten jaj zastavil jen za cenu žlutého faulu. Podobně dopadl Doucha i v 82.minutě v souboji se Zilvarem a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Hosté, naštěstí pro nás, začali bránit těsně vedení a to se jim vymstilo. Přišla série našich rohových kopů a po tom v 84.minutě se míč odrazil za vápno k Řezáčovi, který jej nekompromisně napálil do horního rohu Vasičovy brány a vyrovnal.
František Mysliveček (Uhelné sklady): Před zápasem bych bod bral. Po zápase musím říct, že jsme dva body ztratili. Zličín sice měl šance, ale neměl jich tolik, co my. Pak si v době, kdy hrajeme v početní převaze necháme dát gól. Ovšem ten gól byl opravdu hezký.
Pavel Dobeš (asistent trenéra FC Zličín): Vzhledem k průběhu zápasu musíme být s bodem spokojeni. Škoda, že jsme v úvodu druhé půle trefili tyč a vyloženou šanci zazdil Linhart. Kdybychom šli do vedení, mohlo to dopadnout jinak. Na kdyby se ale fotbal nehraje.