18. kolo - Prodloužili jsme vítěznou sérii

V jarním tažení za postupem jsme překonali další překážku, Dolní Počernice. Utkání mělo mít jednoznačný průběh, avšak absence několika hráčů napovídala, že to nebude tak jednoduché. Přesto jsme zvítězili 5:1.

V jarním tažení za postupem jsme překonali další překážku, Dolní Počernice. Utkání mělo mít jednoznačný průběh, avšak absence několika hráčů napovídala, že to nebude tak jednoduché. Přesto jsme zvítězili 5:1.

Středeční předehrávané utkání jsme sehráli v sestavě, ze které se stala jedna velká záplata. Ze základní sestavy chyběli tři hráči kvůli distancu z nedělního zápasu staršího dorostu. Další dva hráči ze základu chyběli kvůli zranění. Výsledkem bylo nasazení třech starších žáků do sestavy a z tradiční základní sestavy zbylo jen torzo čtyř mohykánů. Klasický útočník Dominik Rajský navíc musel zaskočit na pravém kraji zálohy. Protože kvůli trestu chyběl také kapitán Honza Koreš, převzal kapitánskou pásku stoper Honza Reitermann. Začátek utkání byl doslova hororový. Hned z rozehrávky jsme si přihráli tak špatně, že se soupeř dostal do nájezdu sám na brankáře. Ondřej Smutný, posila ze starších žáků zaskakující v brance, dokázal tuto šanci sice skvěle zlikvidovat, ale na dorážku už byl bohužel krátký. Kvůli této brance se do našich kopaček vlila nervozita a vůbec se nám nedařilo kombinovat. Až s postupem času jsme se začali dostávat do šancí. V úniku sám na brankáře selhal David Popďakunik. Po další šanci nastřelil z malého vápna břevno Luděk Pícha. Jenže on si tuto zahozenou šanci bohatě vynahradil v dalším průběhu utkání. Vyrovnání přišlo poté, co se Dominik Rajský protáhl středem hřiště a přihrál právě Píchovi. Ten si míč posunul na pravou nohu a přesnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Stejné obsazení měl i náš druhý gól. Tentokrát to byl polocentr-polostřela, se kterou si gólman neporadil příliš přesvědčivě a Luděk Pícha míč poslal hlavou do prázné branky. Po poločase jsme tak vedli 2:1. Brzy po přestávce přišel zářez číslo tři. Na pravé straně uvolnil Luďka Píchu Jaroslav Gotwald. Pícha však neměl dostatečnou rychlost na brejkový únik, a tak dotáhl míč do vápna, tam se zády k brance šikovně uvolnil a s přehledem poslal míč do sítě. Jednoznačně nejhezčí akce zápasu tak dovršila hattrick Luďka Píchy. Pak už jsme hráli v pohodě. Nebyla to příliš pohledná hra ale vedení jsme bezpečně kontrolovali. V závěru ještě přišli dvě branky, na 4:1 zvyšoval David Popďakunik, když dorážel míč do prázdné branky. Na konečných 5:1 upravil po dlouhém sólu Tomáš Urban, další ze starších žáků. Poděkování patří všem hráčů nižší věkové kategorie, kteří dnes ochotně přišli pomoci a odehráli utkání.