17. kolo - Stále na vítězné vlně

Páté vítězství v řadě jsme vybojovali i přes tři obdržené góly ve druhém poločase. Zvítězili jsme 4:3 a stále živíme naději na postup.

Na Vyšehrad jsme přijeli samozřejmě s cílem zisku všech třech bodů a po prvním poločase jsme mohli být s výsledkem maximálně spokojeni. Přesto to jednoduchý zápas nebyl. Začátek zápasu byl rozpačitý s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. I přesto jsme se brzy radovali z gólu. Po autovém vhazování ze strany se před brankářem uvolnil Dominik Rajský, přihrál před prázdnou branku Patrikovi Libotovskému, a ten svým důrazem dokázal míč dostat do sítě. Přestože jsme nehráli nijak oslnivě, nenechal na sebe druhý gól dlouho čekat. V jednom z průniků uvolnil nezištnou přihrávkou Dominik Rajský svého parťáka z útoku Davida Popďakunika, který v situaci sám před brankářem uklidil míč bezproblémově pod břevno. Před přestávkou jsme ještě stačili zvýšit na 3:0. Tentokrát přihrával za obranu Milan Strejček, našel Davida Popďakunika, který parádní střelou z voleje rozvlnil síť. Díky skvělé produktivitě jsme získali tříbrankový náskok, což nás před druhou půlí očividně uklidnilo. Druhý poločas jsme začali velmi aktivně a vytvářeli jsme si řadu šancí. Čtvrtý gól však nepřišel ze hry, nýbrž ze standardní situace. Po faulu na polovině hřiště nacentroval míč do vápna Martin Krejčí a našel nohu Honzy Koreše, který upravil na 4:0. Stále jsme soupeře přehrávali, ale žádnou z dalších šancí už jsme neproměnili. A tak se dvacet minut před koncem všechno otočilo proti nám. Najednou prokázali skvělou produktivitu domácí, když z obou svých šancí vytěžili gól. Stav utkání byl 4:2 a opět bylo mnoho nepřesností na obou stranách. V samotném závěru jsme inkasovali ještě jednou. Po nafilmovaném pádu ve vápně nepřišel karetní trest pro útočníka, ale pro našeho protestujícího kapitána. Domácí dostali výhodu nepřímého volného kopu na hranici velkého vápna. Rozehráli jej bravurně a míč po střele skončil v horním růžku naší branky. Jednoznačný zápas tak nakonec skončil jen naší těsnou výhrou 4:3.