16. kolo - Hostivař si přijela pro debakl

Utkání mezi 3. a 4. týmem v tabulce skončilo vítězně pro lépe postavené mužstvo, tedy pro Zličín. K jednoznačnému vítězství 5:1 nám pomohly i dvě vlastní branky soupeře.

Hostivaři jsme měli co oplácet. Podzimní klání skončilo remízou jen kvůli nezpůsobilosti terénu a i tato ztráta nám může na konci velmi chybět. V odvetě jsme proto chtěli ukázat, že FC Zličín je rozhodně lepším týmem. První minuty patřily našemu mužstvu. Dostali jsme se do několika náznaků šancí, přesto se nic podstatného neudálo. První zajímavý moment se udál u naší branky. Do souboje na hranici vápna šel náš provizorní brankář Martin Krejčí velmi důrazně, nicméně rozhodčí situaci vyřešil odpískáním rohového kopu. Poté se do první gólové příležitosti dostal David Popďakunik. Nejprve si skvěle zpracoval těžkou přihrávku, jenže poté nedokázal prostřelit gólmana hostí. Nejvýznamnější moment prvního poločasu byl velmi kuriózní. Ač v pozici brankáře, byl Martin Krejčí jediným naším hráčem, který se přičinil o vstřelení úvodní branky. Jeho dlouhý výkop totiž zasáhl kapitán Hostivaře tak nešikovně, že vysokým obloukem přeletěl brankáře a od břevna se odrazil do sítě. Tímto šťastným gólem jsme se dostali do vedení 1:0. Ještě jedna situace však poznamenala první poločas. Po kolmé přihrávce stál v mrtvém ofsajdu Dominik Rajský, a tak mohl sám na branku postupovat Milan Strejček. Ten si obhodil na hranici vápna brankáře, kterému nezbývalo než jej faulovat. Místo volného přímého kopu a červené karty pro gólmana Hostivaře ovšem přišla pouze žlutá karta za protesty, kterou obdržel Honza Koreš. Přitom faul na našeho záložníka jednoznačně museli slyšet všichni hráči i diváci. I přes vedení 1:0 jsme tak odcházeli do šaten značně znepokojeni. Dle pokynů trenéra jsme na soupeře ve druhém poločase vlétli a vyplatilo se. Po souboji ve vápně fauloval Davida Popďakunika brankář Hostivaře a byla nařízena penalta. Honza Koreš ji proměnil a bylo to 2:0. Minutu na to vzal míč na polovině Patrik Libotovský a dlouhým sprintem po křídle jej dotáhl až k brankové čáře. Odtud poslal skvělý centr před prázdnou branku a pro Dominika Rajského už nebylo těžké skórovat. Těmito dvěma slepenými góly jsme soupeře definitivně eliminovali a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Tempo hry jsme pohodově kontrolovali a navíc jsme se snažili přidat další branky. Ta s pořadovým číslem čtyři přišla poté, kdy se z pozice pravého obránce dostal až na levé křídlo Roman Červenka. S míčem prošel po brankové čáře až do vápna a přihrál před branku. Zmatení obránci Hostivaře si míč sami uklidili do branky a druhým vlastním gólem upravili už na 4:0. Bohužel, čisté konto jsme neuhájili. Po jedné z nebezpečných standardních situacích přišla střela, kterou sice Martin Krejčí vyrazil, celá naše obrana však namísto odkopnutí míče jen oněměla a zírala na to, jak situace dopadne. Typického „stop and stare“ využil jeden z hráčů hostí a bez problému dorazil míč do branky. 4:1. Definitivní tečku za utkáním udělal gól Michala Báry. Těsně před tím, než měl být vystřídán, dostal se zmíněný hráč do šance. V průniku šel ze strany sám na brankáře a chladnokrevně poslal míč k tyčce. Zápas skončil 5:1 a získáváme další tři body!