14. kolo - Kanonáda proti Tempu

Poprvé na jaře jsme odehráli domácí zápas na travnatém povrchu. Oslavili jsme to šesti brankami vstřelenými do sítě Tempa.

Poprvé na jaře jsme se v domácím utkání představili na travnatém povrchu a navíc v tradičním čase 8:15. Přivítali jsme nejhůře bránící mužstvo soutěže, FC Tempo. Hned od začátku nás soupeř zaskočil svou útočnou aktivitou a zahrozil nebezpečnou střelou z přímého kopu, kterou s vypětím všech sil vytlačil brankář Schopf na roh. Ze strany Tempa to bylo vše. Od tohoto momentu už na hřišti existoval pouze jeden tým. Naší první velkou šancí byl samostatný únik Dominika Rajského, ten bohužel selhal v zakončení. Další příležitost se zrodila po centru z pravé strany, kdy se v dobré pozici ocitl Honza Koreš. Svou střelu ale poslal mimo branku. O chvíli později se celá situace identicky opakovala, tentokrát už však skončila gólem. Střelu Honzy Koreše brankář hostí sice vyrazil, ale pohotový David Popďakunik dorazil míč do branky – 1:0. U jedné branky nezůstalo dlouho. Po rohovém kopu Milana Strejčka se totiž hlavou prosadil Pavel Cvetkovski a upravil na 2:0. Pár minut na to se po přihrávce ze strany prosmýkl do vápna opět Pavel Cvetkovski, levačkou poslal míč pod břevno a svým druhým gólem v utkání zvýšil už na 3:0. V prvním poločase jsme si vytvořili ještě několik zajímavých příležitostí, zejména po centrovaných míčích ze stran. Branku jsme už ale nepřidali. Vstup do druhé půle nám bohužel nevyšel. Na naší levé straně nedokázali tři hráči získat míč a po přihrávce do vápna se prosadl jeden z útočníků Tempa. Poté jsme však opět převzali iniciativu my. Dokázali jsme si vytvořit řadu šancí, přesto jsme branku přidali až z pokutového kopu. Dlouhý míč do vápna vypadal jako ztracený, ne však pro Davida Popďakunika. Ten situaci výborně dohrál a stačil míč dostihnout ještě před brankářem hostí. Jeden z obránců jej pak fauloval a byla nařízena penalta. Tu proměnil Honza Koreš. I za stavu 4:1 jsme se stále tlačili dopředu s tím, že přidáme další góly. V jednom z úniků šel z úhlu sám na brankáře Patrik Libotovský. Tvrdě vystřelil, brankář míč vyrazil zpět k Patrikovi, který dostal druhou šanci. Přihrávkou našel Michala Báru, jehož střela se odrazila od tyče. Na třetí pokus už jsme míč do sítě dostali, od tyčky se totiž odrazil na nohu Honzovi Korešovi, který jej poslal do prázdné branky. 5:1. Náš šestý gól byl nápadně podobný tomu pátému. Po krásné kombinační akci stál sám před brankářem Dominik Rajský a vystřelil. I jeho střelu mu brankář vyrazl zpět na nohu. Stejně jako u pátého gólu přišla přihrávka. Ta si našla kopačku Pavla Cvetkovského a ten střelou do sítě završil hattrick. Tato třešnička na dortu byla symbolicky posledním přesným zásahem v utkání, a tak jsme Tempo jasně přehráli v poměru 6:1.