13. kolo - Utrápené vítězství v Kunraticích

Od začátku jsme soupeře přehrávali a vytvořili jsme si několik vyložených šancí. Ani jednu jsme však nevyužili a poločas skončil bez branek. Ve druhé půli jsme soupeře stále drželi pod tlakem a nakonec přišly i góly. Po brankách Honzy Koreše a Adama Maye jsme zvítězili 2:0.

Do Kunratic jsme si přijeli pro tři body. Povinné vítězství se však nerodilo vůbec lehce. Již od prvních minut jsme soupeře přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy přijdou šance. Několik našich akcí zkazilo špatné řešení v předfinální fázi, přesto s postupem času naše převaha narůstala. V první gólové příležitosti se ocitl Honza Koreš, krásnou přihrávku za obranu ale nezúročil a zbrkle vystřelil mimo branku. Druhá příležitost měla stejné obsazení, bohužel také stejné rozuzlení. Honza Koreš tváří v tvář brankáři domácích selhal. Do podobné pozice se později dvakrát dostal také Dominik Rajský, ale ani on své šance neproměnil v góly. A tak se kvůli našemu dlouhodobému neduhu – neproměňování gólovek – odcházelo do šaten za bezbrankového stavu. I druhý poločas se hrálo více méně na jednu branku a úvodní gól byl na spadnutí. Nejprve po rohovém kopu protáhl gólmana střelou Honza Reitermann, o chvíli později technický pokus Luďka Píchy zastavilo břevno. Přestože jsme zahodili šancí na tři zápasy, gólu jsme se nakonec přeci jen dočkali. David Popďakunik naservíroval míč před branku Dominikovi Rajskému, ten udělal brankáři pohotovou kličku, avšak nedůrazně zakončil. Naštěstí stačil míč na brankové čáře obránce odkopnout pouze k Honzovi Korešovi a jeho úloha byla jednoduchá. Dorážka do sítě znamenala naše vedení 1:0. I nadále jsme soupeře tlačili, ale druhý gól ne a ne padnout. Dominik Rajský se dostal do šance po pěkné přihrávce Patrika Libotovského, skákavý míč však nedokázal usměrnit a poslal jej vysoko nad branku. S postupem času se bohužel naše útočná aktivita začala vytrácet a přestali jsme soupeře přehrávat. Do žádné gólové příležitosti jsme ale Kunratice nepustili a v závěru utkání jsme výsledek pojistili druhou brankou. Adam May dostal míč a přes několik bránících hráčů se proháčkoval do střelecké pozice. Přesnou střelou k tyčce nedal brankáři šanci a upravil skóre na 2:0. Žádný další gól už nepadl, za zmínku stojí ještě lob Dominika Rajského, kterým přehodil gólmana domácích, bohužel však dobíhající obránci dokázali míč zastavit ještě před brankovou čárou. Po neuveřitelném množství zahozených gólovek jsme nakonec vyhráli pouze 2:0.