12. kolo - O vítězství jsme přišli v závěru

Vstup do jarní části soutěže nám nevyšel, přestože jsme remizovali s lídrem tabulky, týmem PSK Union. V utkání jsme vedli 3:1, bohužel jsme o vítězství přišli v neuvěřitelném závěru, kdy jsme inkasovali dvě branky v posledních pěti minutách.

Do jarní části soutěže jsme vstupovali za krásného počasí, a to hned proti lídrovi tabulky. Na hostující PSK Union jsme před utkáním ztráceli šest bodů, a tak jsme chtěli za každou cenu vyhrát a přiblížit se soupeři na tři body. Vstup do utkání jsme měli výborný. Chvíli po začátku se do šance Dominik Rajský, ale brankář jeho střelu vyrazil na roh. Zahozené šance jsme dlouho nelitovali, protože přesně z tohoto rohového kopu padla první branka. Rohový kop Františka Meierla si našel ve vápně obránce Honza Reitermann a přesnou střelou k tyči otevřel skóre dnešního klání. Poté jsme na několik minut vypadli z role a taktovku převzali hosté. Našeho brankáře Davida Schopfa ohrožovali zejména nebezpečnými standardními situacemi. Po jednom z našich několika faulů před pokutovým územím přišel vyrovnávací gól. Přesná střela z přímého kopu zapadla k tyčce naší branky a hosté se mohli radovat z vyrovnání. Hra se opět vyrovnala a přicházely další šance. Hosté vyzkoušeli pozornost našeho brankáře několika nepříjemnými střelami, které však David Schopf s přehledem likvidoval. Největší šancí našeho mužstva byla gólovka Patrika Libotovského, který ovšem v úniku sám na brankáře vysoko přestřelil. Skóre utkání se nakonec přeci jen pohnulo ještě v prvním poločase, to když se do své druhé šance probil Dominik Rajský a s přehledem zakončil. Po prvním poločase jsme vedli 2:1. Začátek druhé poloviny jsme si pohlídali a soupeře jsme nepustili do většího tlaku. S postupem času navíc příbývaly šance na naší straně, bohužel jsme se však branky dlouho nedočkali. Gól nakonec přišel, ovšem nikoliv z šance, spíše z nevinně vypadající situace. Dominik Rajský přihrál Honzovi Korešovi a jeho střela zapadla od tyče do sítě. Ujali jsme se dvoubrankového vedení 3:1 a zápas v pohodě kontrolovali. Navíc místo náporu hostí přicházely brankové příležitosti pro naše útočníky. V únicích však několikrát selhali jak Dominik Rajský, tak zejména David Popďakunik, který se probil do tří vyložených šancí. I přes naše neproměněné šance už asi nikdo neočekával, že průběh závěru utkání nabere takový spád. Nejprve hosty nakopla šťastná branka, to když nepovedený centr ze strany zapadl za záda bezmocného brankáře Davida Schopfa. V 79. minutě utkání se stav měnil na 3:2. Asi minutu na to přišla úplná pohroma. Hosté se se štěstím protlačili až do střelecké pozice přes několik našich obránců a tečovanou střelou zmrazili všechny hráče a příznivce Zličína. Neuvěřitelně promarněný závěr zápasu znamená zklamání našeho mužstva. Z tohoto utkání se musíme rychle oklepat a doufat, že náš dnešní soupeř ještě ve zbývajících deseti kolech zaváhá.