Zličínský klub se stává partnerským klubem Sparty

V minulých dnech došlo k podpisu smlouvy o partnerské spolupráci v kategorii mladších přípravek, kategorie U5 až U7.

V minulých dnech došlo k podpisu smlouvy o partnerské spolupráci v kategorii mladších přípravek, kategorie U5 až U7.

K podpisu smlouvy došlo v útrobách sparťanského stadionu za přítomnosti i dalších partnerských klubů, které jsou v tomto novém a zcela výjimečném projektu zapojeny. V přátelské atmosféře byla podepsaná smlouva, kde Spartu zastupoval sportovní ředitel Tomáš Rosický a vedoucí akademie Sparty Miroslav Krieg. Zličínský klub zastupoval předseda klubu ing. Milan Šmíd.

„Velké evropské kluby mají síť svých partnerských klubů, kterým pomáhají v rozvoji dětí a pak z nich zároveň mohou čerpat talentované fotbalisty. To je cesta, kterou chceme jít taky,“ řekl při podpisu smluv sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

„Jeden z hlavních smyslů tohoto kroků je v tom, že chceme, aby pro děti bylo cestování za fotbalem co nejsnazší a co nejpohodlnější. Z toho pohledu jsou pro nás partnerské kluby zárukou toho, že děti budou moci trénovat v místě bydliště. Naši trenéři za nimi budou dojíždět a samozřejmě předávat své dovednosti a koncepci,“ vysvětluje vedoucí klubové akademie Miroslav Krieg.

"Celý projekt partnerských klubů a transformace kategorií U5 a U6 je výsledkem dlouholeté systematické práce, kdy jsme museli nejprve navázat spolupráci s mateřskými školami a zřídit v nich kroužky Sparťanské fotbalové školičky, kam spadají právě děti kategorií U5 a U6. Cílem je, aby děti sportovaly tam, kde to mají nejblíže a netrávily zbytečně moc času na cestách. V těchto kroužcích nabízíme především všeobecnou pohybovou průpravu. Těm, kteří chtějí začít hrát fotbal, pak dáváme možnost zapojení do partnerského fotbalového klubu. Rodiče tedy mají opět více variant, kam mohou s dětmi zamířit. Vnímáme jako výhodu, že si rodiče předškolních dětí mohou vybrat náš kroužek v mateřské školce dle místa svého bydliště a totéž chceme umožnit i o rok starším dětem. Proto je pro nás rozšíření projektu partnerských klubů důležitým mezníkem. Do těchto strategicky umístěných klubů bychom pak rádi posílali právě ty děti, kterým už nestačí jen kroužek ve školce nebo přecházejí na základní školu. V partnerských klubech se pak pod správným vedením mohou rozvíjet dál a později se dostat do naší akademie," vysvětluje smysl celého projektu šéftrenér přípravkových kategorií Jaroslav Vavříček.

Celý rozhovor o tomto výjimečným projektu s Jaroslavem Vavříčkem najdete zde:
https://sparta.cz/cs/clanek/zasadne-menime-koncept-pripravy-nejmladsich-kategorii-38029