Zličín se na přebor těší.

V článku přinášíme rozhovor s trenérem Vašutem před startem Pražského přeboru, který zahájíme již tuto sobotu na hřišti SK Hostivař.

V článku přinášíme rozhovor s trenérem Vašutem před startem Pražského přeboru, který zahájíme již tuto sobotu na hřišti SK Hostivař.

Trenére, jak jste si užil oslavy postupu a pak následnou fotbalovou dovolenou:

Postup jsme lehce oslavili na Zličíně na konci sezóny. Měl jsem radost, jak si to hráči užívají. Při této příležitosti a i při vydatném pitném režimu mi hráči lecos řekli a já jsem rád, že hodně věcí bylo pozitivních a s těmi ostatními pracuji. Dovolenou jsem strávil u nás, ve Frenštátě p.R., zdolal jsem i  Lysou horu. Na ni chodím pravidelně, každým rokem. Nutno ale říci, že letos jsem ji šel poprvé, už i s hůlkami. Jo, jo, je to těžší a těžší.

 

Můžete nám popsat průběh letní přípravy a jak jste s ní spokojený :

Letní příprava proběhla podle plánu, trénovalo se čtyřikrát a v sobotu bylo utkání. Hráči chodili v rámci svých možností.  Je škoda, že ne všichni ji absolvovali. Z jara máme řadu nevyléčených opor, at´už je to Michal G., Petr H., Martin P., Martin Š., Tomáš V., a i Dominik V.  Zápasy ukázaly to, čím se budeme chtít v přeboru prezentovat.

 

Dále, bych se chtěl zeptat jaké byli změny v kádru a případně představit nové hráče :

Skončil u nás Minařík, vrací se do Loun. Škoda, že neřekl hráčům ani mě, třeba jen, díky. Dále Derda, pravděpodobně i dlouholetý kapitán týmu Richard. Dostal trenérskou nabídku a neodmítnul ji. Potřebovali jsme posílit na místě středního obránce. To se ale nepovedlo, což může být pro nás hodně složité. Přišli k nám mladí hráči a, at´už Václav Šilhavý, David Hájek a Lukáš Stýblo, si ihned svým přístupem řekli o místo v základní sestavě. Ještě jsme doplnili brankářský post, kde k Markovi přišel bývalý hráč, Vít Blahovec.

 

Co očekáváte od tohoto mužstva a jak by jste se chtěli v nejvyšší Pražské soutěži prezentovat :

Od mužstva očekávám, že se bude chtít rvát o každý bod, realita je totiž daná. Budeme chtít hrát zodpovědně, s jasným záměrem - dělat body. Jak ..? To si zatím necháme, s mužstvem, pro sebe.

 

Přeji všem našim příznivcům, at´mají z naší hry radost a hráčům, když to nepůjde, at´ se nevzdávají a bojují. Zličín si, podle mne, zaslouží Přebor hrát. Díky.

 

Trenére, děkujeme za rozhovor a i Vám přeje hodně radosti na Zličínské lavičce.

 

Výsledky přípravných zápasů:

Slovan Lysá nad Labem : FC Zličín 1:2

SK Slaný : FC Zličín 2:1

Sokol Nespeky : FC Zličín 1:2

SK Lhota : FC Zličín 2:2