ZLATO Z POSLEDNÍHO TURNAJE 2013

Mladší žáci FC Zličín se v neděli 15.prosince zúčastnili halového turnaje v krásné kladenské hale a rozloučili se tak s kalendářním rokem 2013.

Mladší žáci FC Zličín se v neděli 15.prosince zúčastnili halového turnaje v krásné kladenské hale a rozloučili se tak s kalendářním rokem 2013.

A i přesto, že turnaj byl primárně určen hráčům narozeným v roce 2001, tedy o rok starším než je naše mužstvo, dokázali celý turnaj vyhrát a navíc v žádném utkání nepoznali hořkost porážky. Nutno ale poznamenat, že soupeři měli svá družstva věkově promíchaná, takže se nejednalo pouze o ročník 01, ale i 02 a zřejmě i několik hráčů 03. To však nijak nesnižuje hodnotu vítězství. Celý turnaj odehrálo osm týmů systémem každý s každým.

V prvním utkání jsme porazili Kralupy 2:1 a herně soupeře lehce převyšovali, takže výsledek asi odpovídá. Ve druhém zápase přišel zličínský uragán a smetl všechno, co se mu postavilo do cesty. Obětí se stal kladenský Slavoj, jehož gólman za dvanáct minut vytahoval míč ze své sítě osmkrát!! Hráli jsme rychlý, nápaditý fotbal, plný přihrávek po zemi, náběhů za obranu a často chodili do přečíslení, které jsme řešili nesobecky přihrávkou a zakončením do prázdné brány.

Proti týmu ze Slaného to bylo trochu slabší, soupeř by si zasloužil asi těsnou výhru, nicméně tady čaroval náš gólman Míra Novák, který za stavu 0:0 chytil penaltu a pomohl tak k důležitému bodu. S Brandýskem jsme si dokázali poradit snadno, výsledek 4:0 v náš prospěch je toho důkazem a začalo se mluvit o šanci celý turnaj vyhrát. Před utkáním s Baníkem Švermov měli oba soupeři stejně bodů, my však výrazně lepší skóre a tak to i po bezbrankové remíze zůstalo. Naděje tedy žila dál, ale bylo nutné bodovat v posledních dvou zápasech. Kročehlavy nastoupily s výrazně vyššími kluky, přetlačily nás silou, ne však fotbalově, z čehož pramenila další plichta.

Zbývaly už jen Velvary a výhra znamenala turnajový titul. Jak už to ve fotbale občas chodí, rozhodla o ní neuvěřitelná haluz, kdy po autovém vhazování doputoval míč až k brankáři soupeře a prošel mu mezi nohama do sítě. Gólman balón naštěstí tečoval, takže gól platil. A pak se mohlo slavit…

Co dodat? Kluci si zlato zasloužili, nastříleli nejvíc branek a nejméně jich inkasovali. Obrana hrála spolehlivě a to málo, co pustila, oba naši gólmani pokryli. Útočníci vytvářeli trvalý tlak na soupeřovi hráče a dokázali proměňovat svoje šance. Pochvalu zasluhuje celý tým. Kluci si dali pod stromeček pěkný dárek, určitě však dostanou i další od Ježíška.

 

Naše výsledky:

Kralupy 2:1

Slavoj Kladno 8:0

SK Slaný 0:0

Brandýsek 4:0

Baník Švermov 0:0

Kročehlavy 0:0

Velvary 1:0

 

Sestava: Míra Novák, Michal Šedivý – Kuba Šibrava, Filip Vajdl, Martin Barák, Martin Mattes – Adam Mrtýnek, Jirka Vinš, Honza Cháb, Martin Jankovič

 

Konečné pořadí:

  1. FC Zličín  15 bodů
  2. Kralupy    11 bodů
  3. Brandýsek 11 bodů
  4. Švermov    11 bodů
  5. Kročehlavy 11 bodů
  6. Slaný           7 bodů
  7. Slavoj Kladno  6 bodů
  8. Velvary  2 body

 

O umístění na 2. - 5. místě rozhodovala až minitabulka vzájemných zápasů.