Žižkovská rezerva na šance porazila Zličín, zápas ale vítěze nenašel

Zápas začal zhruba o dvanáct minut později, protože hosté ze Zličína přijeli k utkání v červených dresech, i když rezerva Viktorie Žižkov vyznává červenobílé barvy. Vše se pak vyřešilo díky zástupci domácích Jiřímu Jindrovi, který operativně dojel pro druhou sadu dresů a Žižkovští se převlékli. „Rozhodčí nemohl týmy do zápasu připustit. Domácí byli červenobílí, hosté červení. Zadní část dresů měly oba celky červené. To prostě nešlo, tohle by mátlo samotné hráče, nepřehledné by to bylo i pro rozhodčí. Ze strany Zličína došlo k chybě, díky domácím se ale vše povedlo vyřešit,“ poznamenal delegát zápasu Jan Peřina.

Žižkovská rezerva byla od úvodní minuty aktivnější a hnala se do útoku. Už ve čtvrté minutě se na hranici vápna uvolnil Havránek, ale jeho rána orazítkovala břevno branky Zličína. Hosté odpověděli pasem Háši, který hledal Maye, ale akci dobře přečetl gólman Stehno a nebezpečí odvrátil. Pak se blýskl domácí Blažek, nejprve zahrával roh na přední tyč a obrana hostů byla ráda, že míč zazvonil s přispěním beků na tyč. Z následné akce opět Blažek vyzval ke gólu Hrubého, ale jeho zakončení mířilo vedle.

Hosté měli velkou šanci v 16. minutě, kdy žižkovský gólman Stehno musel vyrazit z branky za dlouhým nákopem, ke kterému sprintoval zličínský Merta. Míč se gólmanovi povedlo odehrát, ale následná rána z dálky mířila mezi tyče. Pohotový zákrok obránce Dvořáka však radost Zličína odvrátil. Bojovný fotbal pokračoval, ale šancí ubylo. Aktivnější byla žižkovská rezerva, ale tutovku měl na noze hostující May po nákopu Adama. Útočník Zličína se dostal k zakončení, míč zazvonil na obě tyče, dorážka pak už ale ke gólu nevedla.

Šanci jít do vedení tak měli chvíli po pauze Žižkovští, ale aktivní Havránek si v sólové akci na poslední chvíli příliš předkopl míč a gólman Zličína stihl zasáhnout. O chvíli později opět Havránek ideálně uvolnil Hrubého, ale i on pouze zazvonil míčem na brankovou konstrukci. Přesto šla nakonec rezerva Viktorie do vedení, když z hranice vápna napřáhl Lánský a míč přistál přesně u tyče. Radost ale domácím nevydržela příliš dlouho. Po necelých dvou minutách totiž zaběhl za žižkovskou obranu May, který prostrčil míč kolem vybíhajícího gólmana před Metru, jenž už neměl problém rozvlnit síť.

V úplném závěru pak mohli strhnout Žižkovští výhru na svou stranu, ale Dvořák ani Veselý zblízka po závaru nedotlačili míč do sítě. Proto duel skončil nerozhodně 1:1.

Hlasy trenérů
Karel Lasík (FK Viktoria Žižkov B):
Herně jsme potvrdili, že to z naší strany není v poslední době špatné. Odehráli jsme dobré utkání. Ale samozřejmě hraje se na góly a oba týmy daly po jednom. Naše defenziva udělala prakticky jen jednu chybu a soupeř jí využil ke gólu, ty další možnosti už byly po situacích, kdy třeba nešťastně propadl míč. My jsme měli asi osm velkých možností, nastřelili břevno, tyč, ale branku jsme taky dali jednu. Proto máme jen bod. Klucí ukazují, že fotbal hrát umějí. Teď jen abychom to potvrdili výsledkově. Myslím, že tenhle zápas jsme si zasloužili vyhrát.

Radovan Hromádko (FC Zličín): V tomhle zápase mohu být spokojený prakticky jen s výsledkem 1:1 a získaným bodem. Ten je pro nás zlatý, soupeř si vytvořil víc šancí, kdy mohl skórovat. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, jako v každém zápase, ale musíme být rádi za remízu. Nespokojen jsem hlavně s výkonem naší defenzivy, udělali jsme hodně chyb, z toho jsem dost zklamaný. Myslím, že nás zachránil brankář Zajíček, měli jsme také i kus štěstí.

článek převzat z fotbalpraha.cz autor: René Machálek, editor agentury Mediafax

Pražská teplárenská přebor , 8. kolo, sobota 08.10.2011, 10:00

FK Viktoria Žižkov B 1:1 FC Zličín