Žižkov vyřídil konkurenci, na Zličíně získal pohár starostky

Tradiční letní turnaj krátce před prázdninami se uskutečnil v areálu FC Zličín za účasti hráčů ročníku 2005 a mladší. Věkovou výjimku měli děvčata o rok starší, které svými výkony pořádně zamíchaly pořadím týmů. To odnesl i Zličín, který nastoupil kvůli řadě absencí s benjamínky ročníku 2007.

Tradiční letní turnaj krátce před prázdninami se uskutečnil v areálu FC Zličín za účasti hráčů ročníku 2005 a mladší. Věkovou výjimku měli děvčata o rok starší, které svými výkony pořádně zamíchaly pořadím týmů. To odnesl i Zličín, který nastoupil kvůli řadě absencí s benjamínky ročníku 2007.

Styčný prapor domácího celku držel jeden z nejlepších hráčů turnaje Lukáš Kotík, který se ročníkově se soupeřem mohl rovnat, a na jeho výkonech to bylo znát. Bohužel to nestačilo, ostatní chlapci vyrazili na turnaj spíše za zkušenostmi, které se jim jistě časem na vrátí.

Na hlavní travnaté ploše, stejně jako v celém areálu, panovala skvělá nálada, slunce pražilo do všech aktérů ostošest, přesto byly k vidění parádní zápasy. O jeden z nich se postaral i Zličín, když dlouho trápil nakonec vítěznou Viktorku Žižkov A. Porážka 1:3 byla spravedlivá, ale červenobílí se pořádně zapotili, aby nedošlo k překvapení.

Zajímavými výkony se prezentovala sousední Ruzyně, které chyběly dvě minuty k ovládnutí základní skupiny. Pád na druhé místo zapříčinila ztráta dvoubrankového náskoku s Motorletem, který tak šel do semifinále z první příčky, Ruzyně z druhé.

Druhou skupinu ovládli žižkovští, posledním účastníkem finálové čtyřky se stalo Tempo. To se ale do boje o zlato neprobojovalo, když ve vyřazovací fázi padlo s Motorletem. Ruzyně sice svůj sobotní zázrak ke zlatu nedotáhla, když prohrála s Viktorkou, souboj o bronz ale zvládla a radovala se z historického kovu.

Zápasy o další příčky přinesly pořádně dramatické souboje. Kladno se přetahovalo s Turnovem ze všech sil, jeho brankář David Fajfrlík, který získal cenu pro nejlepší gólmana turnaje, předváděl parádní zákroky. Turnov, nejvzdálenější účastník turnaje „O pohár starostky“, však přesto zvítězil a skončil pátý.

Sedmá příčka připadla druhému výběru Viktorky Žižkov, která měla ve svém středu nejlepšího hráče turnaje, Jindru Hefnera. Některé jeho branky byly výstavní, a to nemluvě o jeho finálních přihrávkách. Opravdu skvělé výkony, Jindro, blahopřejeme!

V utkání o Černého Petra, tedy o poslední 10. místo, si to rozdali domácí kluci s Březiněvsí. I tady se ukázala věková převaha hostů, zasloužené vítězství je posunulo o stupínek před Zličín. Žádný z týmů se ale za své výkony nemusí stydět. Turnaj byl hoden záštitě zličínské paní starostky MUDr. Marty Koropecké, která po boku místostarosty Ing. Miroslava Jarouše a předsedy klubu FC Zličín Milana Šmída, předala všem týmům zasloužené trofeje.

Individuální ceny:

Nejlepší brankář turnaje: Patrik Ohnesorg (Viktoria Žižkov A)
Nejlepší střelec turnaje: David Fajfrlík (Slavoj Kladno)
Nejlepší hráč turnaje: Jindra Hefner (Viktoria Žižkov B)

Umístění týmů v turnaji „O pohár starostky:

  1. Viktoria Žižkov A
  2. Motorlet
  3. Ruzyně
  4. Tempo
  5. Turnov
  6. Slavoj Kladno
  7. Viktoria Žižkov B
  8. Vršovice
  9. Březiněves
  10. Zličín