Zimní příprava mládeže je v plném proudu

V článku vám přinášíme krátké info o přípravě mládežnických mužstev FC Zličín, které nám popsali trenéři jednotlivých kategorii. Jejich výsledky můžete průběžně sledovat na webu FC nebo facebooku FC Zličín.

V článku vám přinášíme krátké info o přípravě mládežnických mužstev FC Zličín, které nám popsali trenéři jednotlivých kategorii. Jejich výsledky můžete průběžně sledovat na webu FC nebo facebooku FC Zličín.

Od druhého lednového týdne se do zimní přípravy zapojila všechna mládežnické mužstva našeho klubu.  V pravidelném, tří fázovém tréninkovém týdenním rytmu se mužstva připravuji na jarní část soutěžního ročníku.

Starší dorost A - Asi největší výzva, která v našem klubu pro jarní část soutěží je -pokusit se udržet nejvyšší Pražskou soutěž pro dorosteneckou kategorii.  Hráči zatím mají dobrou tréninkovou docházku a po odehrání čtyř přípravných zápasů je vidět na hráčích snaha a odhodlání. Jediná stinná tvář, která není ( zatím!) ideální je disciplína.  Věříme ale, že během měsíce, který ještě do začátku soutěže  schází se podaří i na tomto nešvaru ,,zapracovat“!  Teamová disciplína celého mužstva je velice důležitý faktor v těžkých zápasech, které mužstvo čekají.

Starší dorost B –  Starší dorost B začal zimní přípravu v polovině ledna a celá příprava se bude odehrávat v areálu na Zličíně. První měsíc je klasicky věnován nabírání fyzické kondice. Pro zpestření nekonečného běhání, jsou některé tréninky v rukách atletické trenérky. Je to sice také běhání, ale vedené způsobem, jakým trénují atleti, což je pro kluky něco nového.  V polovině února kluci již uvidí i míč a ve zbytku zimní přípravy se budeme věnovat práci s míčem v rychlosti, kombinacích a nacvičování různých herních situací a hlavně pracovat na gólovém zakončení. V průběhu zimní přípravy sehrajeme několik přátelských utkání, většinou s týmy z vyšších mimopražských soutěží. Zatím za sebou máme dvě utkání a v obou se nám povedlo zvítězit. V jarní části je jedním z cílů se zkusit pohybovat v tabulce do 5.místa. Druhým cílem, a možná i důležitějším, je hrát fotbal na který se bude hezky koukat a bude nás bavit.  

Mladší dorost – Mladší dorostenci hrají přípravná utkání. Porazili jsem Hrdlořezy a Hostivici, ale proti ostatním celkům už tak úspěšní jsme nebyli. Dáváme šanci všem hráčům z kádru - někteří bojují o své místo na slunci opravdu příkladně, jiní jen potvrzují důvody  proč v sezoně toho mají odehráno méně než ostatní. Také jsme vyrazili na turnaj do Německa - dokonce dvakrát. Z 32. týmů jsme obsadili 20. a poslední místo a Kristián Krouza byl zvolen jako nejlepší brankář celého turnaje. Na menším turnaji ve Weixdorfu jsme obsadili 5. a 8. místo. Kristián Krouza se opět stal nejlepším brankařem turnaje a Kuba Očir Ganbold byl vybrán do All turnaje.

Starší žáci – Od konce podzimní části sezony se nám rozjela zimní příprava. Starší žáci hrají domácí zimní turnaj s bilancí 3 výher a 2 porážek. Před zahájením turnaje jsme odehráli několik přípravných zápasů a všechny vítězně. Vyrazili jsme také na turnaj do Německa. Z 32 týmů jsme obsadili 18. a 28. místo. Kuba Očir Ganbold byl na tomto turnaji zvolen trenéry ostatních týmů nejlepším hráčem turnaje.

Mladší žáci – Zimní přípravu jsme zahájili hned druhým lednovým týdnem. Hráči poctivě trénuji 3x týdne, k tomu v hojném poctu navštěvují dobrovolné tréninky každou středu.  Obě mužstva mladších žáků se účastní zimní ligy, která se odehrává v našem areálu každý víkend.  Dále jsme se účastnili turnajů na Zbraslavi a v Říčanech, kde jsme přivezli cenný úspěch v podobě medailových příček. Do konce zimní přípravy nás čeká ještě jeden turnaj na Zbraslavi, dále také jedeme do Loun na venkovní turnaj.

Starší přípravka A –  Začátkem listopadu začala hlavní část zimní přípravy. Kromě umělé trávy jsme mohli navštěvovat každý týden tělocvičnu na základní škole F. Peřiny. Tělocvičnu jsme opět využívali k alternativním sportům a budování komplexnosti.         4. 11. jsme společně vyšli na túru po okolí Zdic poblíž Prahy - navštívili army muzeum a vyšlápli na místní vyhlídku. Společně jsme si dali pěkně do těla, protože jsme ušli nad 20km.  10. 12. jsem si zpestřili zimní přípravu utkáním, které bylo zaznamenáváno na kameru a po důkladném rozboru utkání vyrazili ještě na společný výběh ve sněhu. Objeli jsme pár turnajů a nějaké nás ještě čekají.   26. 11. 2023 proběhl turnaj na hřišti SK Střešovice k výročí zakladatele klubu - Memoriál Vojtěcha Kahovce - Zde jsme se umístili smolně na 13. místě z celkových 16 klubů.   17. 12. jsme se účastnili turnaje v Říčanech - halový turnaj jsme před Vánoci vyhráli a před svátky se rozloučili s hezkou vzpomínkou.  10. 2. 2024 jsme opět vyjeli na turnaj pořádaný v Říčanech - Kde prvenství z vánočního turnaje jsme obhájili a opět se mohli chlubit zlatou medailí.   Kromě turnajů jsme potkali a potkáme mnoho zajímavých soupeřů v rámci přátelských utkání (FK Řeporyje, SK Střešovice, Sokol Řepy, Olympia Radotín, ABC Braník, TJ Sokol Stodůlky, aj.)   Dosavadní průběh zimní části hodnotím velmi pozitivně a s kluky vyhlížíme další nové výzvy!

Starší přípravka B –  Po vánočním zaslouženém odpočinku jsme začali opět trénovat. Tréninky probíhají dvakrát venku na UMT a jednou v tělocvičně v Řepích. V tělocvičně se zaměřujeme na všeobecný rozvoj jak v hrách (basket, vybika), tak i zkoušíme gymnastiku (kotouly vpřed, vzad, letmo, stojky, přeskoky přes bednu a kozu). Nedílnou součástí tréninku je švihadlo a posilování. Nakonec učíme kluky, jak se protáhnout.  Venku se poslední měsíc zaměřujeme na 1. dotek, který už, ale musí být cíleně směrován do volného prostoru, zrychlení a vyvezení nebo nahrávka. Čím dál více se bavíme o tom kdy jít 1:1 a kdy volit přihrávku. Kdy postupovat dopředu a kdy volit nahrávku dozadu. Snažíme zapojovat brankáře do rozehrávky i když si tak dáme pár vlastňáků ????, ale do budoucna to je nutnost. Co se týče kádru, zůstává poměrně stabilní. Přišli k nám čerstvě dva kluci jeden z Řep a druhý z Berouna. Ale také o dva kluky jsme přišli, jeden přerušil z důvodu odstěhování se do Německa a druhý začal chodit na fotbal v místě bydliště, kde založily fotbalový klub. Zimní přípravu obohacujeme o „přátelská“ utkáni a turnaje, které nám významně pomáhají kluky rozvíjet a taky udržet zápasový rytmus.

Mladší přípravka A + B – V zimním období trénuje mladší přípravka 1x v hale a 2x venku. V hale se soustředíme především na všeobecný pohybový rozvoj. Děti posilují s vlastní vahou těla, soutěží v rozmanitých týmových soutěžích, a samozřejmě to vždy okořeníme fotbálkem na konec tréninku. Venku pokračujeme zejména ve fotbalových hrách a cvičeních. Téměř každý víkend hrajeme nějaké přípravné utkání nebo máme turnaj. A setkali jsme se se spoustou týmů z blízkého i vzdálenějšího okolí. Zahráli jsme si například i s Ústím nad Labem. Spousta nových soupeřů nás ještě čeká v následujících týdnech. Děti nejen rostou a učí se, ale hlavně se tím vším ještě baví. A to je to hlavní. 

MINI - V zimní přípavě trénujeme 3x týdně úterý, středa a čtvrtek. V úterý trénujeme v hale kde se především zaměřujeme na gymnastický a koordinační trénink. Ve středu a ve čtvrtek máme herní tréninky na umělé trávě kde se zaměřujeme na práci s míčem. Odehráli jsme turnaj partnerských klubů na Strahově, které má Sparta skvěle zorganizované. Děti si zažili pocit vítězství a vstřelení gólu a to je hlavní v této kategorii.