Ze Stodůlek s debaklem …..

V sobotu po polední jsme za pěkného počasí absolvovali derby na hřišti našeho souseda ze Stodůlek .

Jak se bohužel stává naší tradicí, díky nedostatečné koncentraci jsou naše vstupy do zápasu ospalé  a chaotické. Jinak tomu nebylo ani v tomto zápase. Již v 6 min. jsme propadli na naší levé straně , kdy následovala přesná přihrávka na zcela volného domácího hráče, který nezaváhal 1:0. Naše reakce přišla, hned po rozehrání, kdy na velkém vápně šikovně Urlas uvolnil Kartáka, který podél vybíhajícího gólmana nezaváhal 1:1. O chvilku později jsme podobnou akci zopakovali, ale Urlas tentokrát ani nezakončil. Ve 13. min.se dobrým zákrokem prezentoval Budský, když si poradil se střelou i následnou dorážkou domácích. Skóre se měnilo v 18.min.kdy jsme opět tahali za kratší konec. Hodně podobná situace, jako při první brance 2:1. O chvilku později si vybral slabší chvilku náš gólman, ale jeho zaváhání zůstalo nepotrestané. Ve 22.min.jsme nedokázali pohlídat rychlý brejk domácích ( zaváněl ofsajdem ?) a bylo to 3:1. Šanci na snížení měl Urlas ve 27. min. ale jeho střela šla jen do brankaře a s tou si poradil. Do poločasu se nám přeci jen podařilo snížit, když Hnízdil vysunul Urlase, který udělal kličku i brankaři a do prázdné branky snížil na 3:2.

O přestávce jsme museli pořádně zvýšit hlas a doufat, že se mužstvo probere. Bohužel realita byla úplně jiná ! Hned z rozehrávky jsme propadli ve středu hřiště, ale Novák v naši brance včasným vyběhnutím hrozící nebezpečí vyřešil. Bohužel jsme se z toho nepoučili a o dvě minuty později opět  ,,chaos“ ve středu hřiště, kterého domácí team využil 4:2. V nadcházejících minutách se hrálo na polovině domácích, ale naše šance, které měl Šída a Vitarigov zůstali nevyužity. Domácí, kteří už evidentně spoléhali jen na rychlé brejky, se dočkali v 50.min. Po rychlém přečíslení zvýšili na 5:2. Po dalších pěti minutách to bylo 6:2, když opět jsme nedokázali tyto situace pohlídat a vyřešit ! V této fázi zápasu to byla z naši strany jedna velká ,,křeč“. O výsledku již bylo asi rozhodnuto, ale přesto jsme udělali změny v sestavě a hráli na riziko v defenzívě. Mattes, který se posunul na hrot se dostal až před brankaře a místo, aby se domácí gólmana zeptal jestli to chce k pravé tyči, nebo k levé, tak mu to dal do náruče ! Kosmetické změny skóre z naší strany jsme se dočtali v 65.min.kdy Karták šikovně našel Hnízdila, který se střelou na zadní tyč  nemýlil 6:3. Když už se zdálo, že tímto výsledkem zápas skončí, přišel opět rychlý brejk domácích a naše ,,jalové“ bránění, což domácí potrestali 7:3. Nevím jak hráči, ale my jsme měli zkaženou sobotu, protože takový výkon, se nedá ani nijak hodnotit. Hráči si musí uvědomit, že už nejsme v přípravkách, ale že už hrajeme ,,velký fotbal“. A k tomu patří koncentrace, nasazení a když se nedaří, tak aspoň bojovnost. Bohužel v tomto zápase se ani jeden z hráčů k tomu ani nepřiblížil !!!

1.A třída skupina B, 2. kolo, sobota 12.9.2015, 12:30

Sokol Stodůlky 7:3 FC Zličín

FC Zličín Budský (36.Novák)- Vinš, Šibrava, Mattes, Janouch, Pešek, Žídek, Šída, Hnízdil, Vitarigov,Jankovič, Karták, Urlas