Zasloužená výhra na Bílé Hoře

V neděli 29.5.2022 jsme v rámci 23.kola Pražského přeboru staršího dorostu zajížděli na nedalekou Bílou Horu, kde proti nám nastoupilo domácí mužstvo.

Zápas hodnotíme pozitivně, jelikož jsme ho dotáhli do vítězného konce a zcela zaslouženě. První poločas dopadl bez branek, ale i přes to jsme hráli pohledný kombinační fotbal. Šance jsme ale neproměnili a tak jsme museli být dál trpěliví. Soupeře jsme k ničemu nepustili, ani nevystřelil na branku v 1.poločase. Obrana fungovala skvěle spolu s defenzivními záložníky. O poločase chystáme hned změnu 2 hráčů do hry a okolo 60 minuty posíláme další 3 hráče na další vytížení 30min. To byl náš plán, aby  tento zápas hráli všichni.

Zpět do 2.poločasu a ve 49 minutě po krásném kopnutém rohu od našeho kapitána dává gól hlavou Matěj Jiras. Vedeme 0-1. Střídající čerstvý hráč Houdek dělá velké problémy obraně Bílky, kde spaluje šance. Nakonec přichází jeho chvíle a po úprku Sojkiče z pravé strany, který po střele trefuje tyč, důrazný Houdek doráží patičkou gól na 0-2. 2.poločas už ale není takový z naší strany fotbalový, jak v 1.poločase a ubývají síly. Soupeř nakonec ožil a dává nám gól z brejku na 1-2 a to v 70 minutě. Taková kaňka z celého zápasu a nabízíme ještě zbytečné drama.

Výsledek ale už zůstal pro nás vítězný a bereme důležité 3 body do tabulky! Chceme vyzdvihnout našeho stopera Foryho, který zvládl celý  náš zápas 90min. Odehrál totiž před naším mistrákem sobotní utkání za naše Áčko a to 90 minut, ve kterém byl za mě jeden z nejlepších hráčů. Jsme rádi, že kluci rostou a budou budoucností pro náš klub. Jeví se tam další skvělé výkony našich hráčů, kteří by mohly taky nakouknout do áčka.

Děkujeme všem, co jste přijeli na Bílou Horu podpořit naší U19!

Sokol Bílá Hora : FC Zličín  1:2 (0:0)

Branky FC:  49. Jiras, 60. Houdek

Sestava FC :  Vondrák  – Koutecký(66.Smetana), Pešek, Šilhán(46. Sojka), Forejtek, Tuháček(66. Hodač), Loskov, Dresher(46. Houdek), Jiras, Petrák, Holakovský(66. Temertzidis)

Trenéři : Odvárka, Fryček.