ZASLOUŽENÁ PORÁŽKA

V sobotu 18. 1. 2014 jsme odehráli druhý zápas letošního zimního turnaje na domácím hřišti. Soupeř z Přední Kopaniny se ukázal být nad síly našeho týmu.

Před utkáním dostali všichni hráči pokyny, jakým způsobem hrát a zdálo se, že se je pokusí aplikovat do praxe. Po několika minutách proměnilo naše mužstvo pokutový kop a šli jsme do vedení. Škoda, že hned z následující rozehrávky po chybě ve středu hřiště Kopanina vyrovnala. Od této chvíle existovalo na hrací ploše jen jedno družstvo, koncepce naší hry se rozsypala jako domeček z karet. Znovu jsme zbytečně dlouho vodili míč, nebo jej naopak nakopávali jen dopředu. Často to vypadá, že se po získání balónu chceme rychle posunout směrem k brance soupeře, z čehož pramení okamžité ztráty míče. Hráči si musí uvědomit, že lze také hru zklidnit několika úspěšnými přihrávkami na své polovině hřiště. Je třeba ale hrát po zemi, nejlépe na dva doteky, prvním si zpracovat přihrávku do pohybu, druhým dát prudkou nahrávku spoluhráči na delší vzdálenost a znovu si hned nabíhat do volného prostoru. Téměř všichni naši kluci se po přihrávce zastaví a čekají, co se bude dít.

Půli jsme tedy zaslouženě prohráli 1:3. O přestávce se hráčům znovu zdůraznilo, co se po nich chce a přišla proměna. Prvních pět minut jsme konečně hráli po zemi, dobře kombinovali, využívali prostoru celé hrací plochy, chodili do náběhů a náš fotbal snesl přísnější měřítko. Trenér soupeře nabádal své hráče, aby se probudili, v této fázi utkání jsme Kopaninu přehrávali. Škoda, že jen tak krátkou dobu, ale i to je příslib. Teď půjde o to, abychom čas, kdy jsme schopni produkovat kombinační fotbal narůstal, zbytek druhého poločasu pokračoval už zase stylem kopni a běž.

Ale právě kvůli výše uvedeným pěti minutám se domnívám, že jsme odehráli lepší utkání než minulý týden, kde se sice vyhrálo, ale jen proto, že soupeř patřil k těm slabším. Dalším problémem současného týmu je fakt, že se strašně nadřeme na gól. Schází útočník, který by byl schopen dostávat se pravidelně do šancí a ty proměňovat. Příslibem se mohl stát Adam Mrtýnek, bohužel to dopadlo, jak to dopadlo.