Začali jsme dobře

V prvním jarním kole jsme jeli na hřiště Radotína, který je poslední v tabulce a přes zimu výrazně obměnil kádr. Po dobrém prvním poločase a dramatu v tom druhém, rozhodl v 90. minutě Žák po úniku Zeleného. Kaňkou na dobrém výsledku je zranění kapitána Zahálky.

Úvodní minuty měly všechny příznaky prvního jarního kola, opatrnost, snažit se nekazit. V 10. minutě se osmělil Zmeškal, ale jeho pokus mířil je do rukavic Krystyníka. To už ve 13. minutě se mohl radovat poprvé Zličín. Na Šourkův roh si naskočil Adam a hlavou otevřel skóre, 0:1. Za dvě minuty si Šourek znovu zopakoval rohový kop a domácí na poslední chvíli míč odvrátili z malého vápna. Ve 20. minutě si snadno Krystyník poradil se Zahálkovou hlavičkou doprostřed. V 28. minutě nadzvedl mandle trenérovi Hromádkovi a zličínským fanouškům tep Šindelář, který nesmyslně rozehrával, jeho přihrávku zachytil Mašlej, ale utopil se ve vápně ve svých vlastních kličkách. V 35. minutě centroval z půlky Adam, Krystyník nedokázal míč pořádně vyboxovat, ten se dostal k Valouškovi, jemuž střela nesedla, nicméně Zelený míč zkrotil a z otočky ho umístil k levé tyči, 0:2. V závěrečné minutě prvního poločasu, po ztrátě Žáka střílel Sluka vedle branky Schopfa.

Do druhé půle provedli domácí dvě změny a hned bylo na hřišti živo. V 47. minutě se Šourkův centr odrazil za vápno, kde se ho zmocnil Nessipbayev a namířil si to na naší branku, tváří v tvář Schopfovi nezaváhal a upravil na 1:2. Za dvě minuty mohlo být ještě hůř, Goldmann nepokryl Bereš a ten z otočky pálil nad. V 52. minutě to zkoušel z 35 metrů Šourek, ale míč si cestu do sítě nenašel. V 59. minutě poslal Šindelář dlouhý míč za obranu, Toman si míč nešikovně zpracovával a k tomu se dostal Valoušek, jeho pohotový pokus, ale šel vedle branky domácích. V 71. minutě se na Schopfa řítil Pleyer a zkoušel ho přehodit, náš brankař, ale jeho úmysl vystihl a míč vyrazil. Za dvě minuty Schopf vyrážel střílený centr nad branku. V 75. minutě Pleyer znovu zaměstnal Schopfa, ale ten jeho pokus zpoza vápna vyboxoval pryč. Za minutu pálil z trestného kopu Sluka, ale těsně minul. V 77. minutě tlak domácích narůstal, Slukův centr Schopf po souboji s Tomanem neudržel, ale domácí zaskočení touto situací nedokázali mič do branky dopravit a Schopf ho zachytil před brankovou čarou. V 83. minutě Pokrovskij střílel z vápna vysoko nad. V 83. minutě zachránila Zličín tyč, kterou po centru nastřelil Neumann. Za minutu však Sluka potrestal faul Žáka a z trestného kopu z 25 metrů se trefil přesně k tyči. V 88. minutě nacentroval Šourek do vápna, kde hlavičku Maye z branky zázračně vykopl Krystyník. Když už to vypadalo na dělbu bodů, tak Kučera v 90. minutě vybojoval míč u pravé lajny, přihrál do běhu Zelenému, který míč zatáhl až do vápna a přihrál na penaltu na z druhé vlny dobíhajícího Žáka, který se trefil přesně k tyči. Domácí se už na závěrečný zvrat nezmohli a zápas tak skončil vítězství Zličína 2:3.