Z Vršovic jedeme bez bodů

V pátečním sychravém ránu jsme sehráli další mistrovský zápas, tentokrát na hřišti Unionu Vršovice.

Od úvodního hvizdu na nás domácí kluci vletěli a nevěděli jsme kam dřív skočit. Domácí byli neustále v pohybu a jejich dobrý pohyb nám dělal velký problém. Postupem času se hra ale začala srovnávat a i naše mužstvo předvedlo několik nadějných akcí, které ale brankou neskončily. Sporný moment, který dle mého názoru velice ovlivnil celý zápas přišel ve 23. min. U našeho rohového praporku ( což je pokutové území ) přišel kontakt našeho hráče s domácím útočníkem, který PAN ROZHODČÍ posoudil jako faul a ukázal na přímý kop z inkriminovaného místa. Na mé upozornění, že když to písknul, tak to musí být penalta nereagoval a až po upozornění domácího trenéra se kopala minimálně sporná penalta !!! ( Je hodně smutné, že rozhodčí rozhoduje zápas a NEZNÁ PRAVIDLA ). Domácí si s nabídnutou šancí poradili a ujali se vedení 1:0. Po této sporné situaci mužstvo cítilo křivdu a byla znát chvilková ztráta koncentrace. Naštěstí nás to, ale zdravě naštvalo a troufnu si říct, že do poločasu jsme byli lepším mužstvem. Vytvořili si několik příležitostí, kdy zejména hlavička Stemberka po rohu volala po vyrovnávací brance.Další sporný moment přišel ve 29 min. když rychlý průnik do vápna Cvrčkové byl zastaven za cenu sražení, ale k údivu našich fanoušků zůstala píšťalka pana arbitra němá !!! ( některé věci přestávám chápat …) Do konce první půle se již nic nestalo a první poločas skončil jednobrankovým vedením domácích.

Úvod druhé půle byl hodně podobný tomu prvnímu. Domácí měli opět dobrý pohyb s kombinací a nám chvilku trvalo, než se s tím vyrovnáme. Naštěstí naše tápání netrvalo dlouho a my jsme začali vyvíjet tlak na domácí branku. Asi naše největší šance přišla ve 48 min.když po pěkné kombinaci zakončoval pohotově Hnízdil, ale jeho střela ,, olízla“ vnější tyč domácí branky ! V této fázi zápasu se hrálo od brány k bráně a přítomným divákům se musel zápas líbit. Když už jsme se připravovali na přeskupení naších hráčů a hrát na riziko, přišlo laciné zaváhání na polovině hříště a domácí hráč se štěstím svůj brejk proměnil na uklidňující dvoubrankové vedení. O výsledku zápasu bylo rozhodnuto a tak si odvážíme porážku, která nás mrzí a cítíme křivdu……..

I. třída sk. A, 9. kolo, pátek 28.10.2011, 09:00

SK Union Vršovice 2:0 FC Zličín

FC Zličín Jíra - Muller, Bartoška, Šibrava, Smetana, Drábek, Hnízdil, Kolář, Cvrčková, Stemberk