Výhra byla zasloužená, ale vydřená

Dnes 18. 08. jsme na soustředění v Rokytnu u Nového Města na Moravě nastoupili proti místní vesnici FC Vlachovice, která nyní hraje IV. třídu místní soutěže. Výhra byla zaloužená, ale z fotbalového hlediska tragická.

Dnes 18. 08. jsme na soustředění v Rokytnu u Nového Města na Moravě nastoupili proti místní vesnici FC Vlachovice, která nyní hraje IV. třídu místní soutěže. Výhra byla zaloužená, ale z fotbalového hlediska tragická.

Hned v úvodu utkání jsme udeřili rychlou akcí, která ihned skončila gólově. Nejdříve začala u Tichého, který příhrál na Portycha a ten skóroval z malého vápna 0:1. Brankář domácích si sice sáhl, ale míč v ruce neudržel. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště, kde bylo mnoho nepřesností z obou stran. Jak už ztráta míče nebo špatná přihrávka. Vytvářeli jsme si dostatečný tlak na to, abychom zakončovali z velkého vápna, ale gól ne a ne přijít. Po uvolnění M. Černého, který přesným pasem na Portycha připravil gólovou akci a Portych se opět nemýlil 0:2. Dále jsme si znovu vytvářeli gólové akce, ale brankář domácích naše šance zmařil. Mnoho našich akcí končilo na území velkého vápna, protože jsme nebyli schopni si pořádně přihrát a stále jsme si dávali přednost.

Z počátku druhého poločasu jsme velice polevili a už jsme byli s myšlenkama zase úplně jinde, což nás stálo dvoubrankový náskok. Obranná činnost polevila a po několika odrazech míče ve velkém vápně, kde byl velký chaos nakonec padl první gól domácích 1:2. Druhá gólová šance domácích se vyrojila z brejku, kdy dlouhým pasem na útočícího hráče, který překvapil brankáře Eloye, který si mimochodem křikl "mám" a padl druhý gól 2:2. Poté už se fotbal nedal nazvat fotbalem, ale matlanicí ve středu hřiště. Kopalo se sem a tam, nikdo nebyl schopen udržet míč na svých kopačkách a dávat přesně přihrávky. Až sedm minut před koncem jsme prolomili ledy a Bous z území velkého vápna vystřelil a míč se odrazil od zad D. Černého a padl komický, ale zasloužený gól, po kterém si náš celek oddechl 2:3. Tým Vlachovic byl už téměř na pokraji svých sil a nic jiného už nevymysleli a dali tak šanci Karáskovi, který dal nádhernou přihrávku Tichému za obranu a ten krásnou střelou do protipohybu brankáře zvýšil skóre na konečných 2:4.

Sestava: Kouba (Eloy) - Kučera, Bous, Rabas, Malý - Tichý, Landa, D. Černý, Vondráček - M. Černý, Portych ; Střídající hráč: Karásek

Branky: 2x Portych, Tichý, D. Černý

FC Vlachovice - FC Zličín 2:4 (0:2)