Vydřené tři body s Vyšehradem !

V 19. kole Pražského přeboru mužů, jsme v sobotu 25.3.2023 hostili poslední celek soutěže, mužstvo FC Slavoj Vyšehrad.

V 19. kole Pražského přeboru mužů, jsme v sobotu 25.3.2023 hostili poslední celek soutěže, mužstvo FC Slavoj Vyšehrad.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Už jednu negativní zkušenost v jarní části soutěže jsme získali v Radotíně, když jsme prohráli s předposledním celkem tabulky. A v sobotu bylo na pořadu utkání s posledním mužstvem tabulky. A znovu se ukázalo, jak zdání klame.  Naši hráči dostali informace, že nás čeká velice kvalitní mladý tým, navíc na jarní část soutěže ještě posílený. A od první minuty zápasu se vše potvrzovalo. Vyšehrad, se silnou podporou větru v zádech, praktikoval urputnou důraznou hru a vyhrával četné souboje. My jsme se na hřišti dlouho rozkoukávali, volili nesmyslná řešení ,a také před brankou Vojty Hlouse vyrobili několik hrubých chyb. A více méně jen díky štěstí jsme vše přežili. Postupně jsme v defenzivě nabyli větší jistotu a také se dostávali k vyšehradské brance. Ale v útočné fázi na naší straně panovala obrovská hektika, nepřipraveně jsme jen pálili ze stran míče do neznáma. Ano, hru obou mužstev poškozoval silný vítr, ale my jsme šli "proti větru" i herně. Míč jsme neuměli dostat pod kontrolu, pořád jsme se s ním fackovali ve vzduchu. Naštěstí ani hosté se pak už nedostali k ohrožení naší branky. První poločas se  z obou stran "umydlil" mezi velkými vápny.

Naší hře v druhém poločase pomohly změny v sestavě. Posunem Lukáše Žáka do středu zálohy a návratem Pepy Šmalcla na druhého stopera získal náš střed hřiště na daleko větší jistotě a v naší hře už začala fungovat určitá kombinace. O výsledku utkání rozhodla jedna z mála šancí. Martin Kohout se dlouho uvolňoval s míčem u rohového praporku Vyšehradu a centrem našel hlavu koho jiného než Ivana Merty. Ten nejenomže přeskočil vyběhnuvšího vyšehradského brankáře, ale hlavou jej i překonal. Do konce utkání se pak jen bojovalo, hosté se stále tlačili k našemu vápnu, ale v tomto zápase jsme vítězství rvavostí a bojovností dovedli k zisku tří bodů.

A první jarní vítězství bylo za týmovou bojovnost odměnou.

Pražský přebor, 19. kolo, sobota 25.3.2023, 10:30

FC Zličín 1:0 FK Slavoj Vyšehrad

Branky 62. Merta
Žluté karty 23. Šmalcl, 46. Plánička, 87. Žák, 88. Pyšek - 43. Zika, 58. Pryšljuk, 82.Krivosheev
FC Zličín Hlous - Šmalc, Žák, Kučera, Ondrejka, Hák(46. Stýblo) Kohout, Plánička(73. Jíra), Jiras(80. Bous), Pyšek( 87. Forejtek), Merta.
FK Slavoj Vyšehrad Lisa - Krivosheev, Stareček, Krčmář(61. Lískovec), Heřman, Kubies(80. Linha), Souček(61. Schrank), Junek(34. Zika), Holan, Pryšljuk(80. Škop), Coufal.
Rozhodčí Zima - Tikal, Štěrba delegát Ulrich
Diváci 80
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek
Sokol Kolovraty AFK Slavoj Podolí Praha 4:1
SC Olympia Radotín ABC Braník 1:2
FK Dukla JM TJ Spoje Praha 0:3
Sokol Královice SK Motorlet Praha B 2:3
SK Hostivař FK Viktoria Žižkov B 3:3
FC Přední Kopanina SK Čechie Uhříněves 2:0
ČAFC Praha FC Tempo Praha 2:2