Vybojované vítězství

Na podzim proti nám soupeř nastoupil se staršími hráči a na hřišti nás rozdrtil, ale konečné slovo měla disciplinárka. Teď proti nám nastoupila ta správná věková kategorie a bylo to znát.

Hosté dorazili s pouhými 8 hráči a někteří naši hráči si mysleli, že to půjde snadno. Držení míče bylo tradičně lepší v náš prospěch, ale tentokráte nám kombinace poněkud vázla, nedokázali jsme si více než 3x za sebou přesně přihrát a tak jsme se dlouho nedostali k ohrožení branky. Soupeř okolo své svatyně houževnatě bránil a my jsme chtěli balón dovézt až do kuchyně, což se nedařilo, nabádali jsme kluky k častější střelbě, která měla být klíčem k úspěchu. V 15. minutě se ke střele odhodlal Martin Kačerovský, ale obrana ji zblokovala naštěstí k Vaškovi Velebnému, který tak mohl slavit svůj premiérový zličínský gól po šťastné střele.

V druhé půli jsme měli stále tlak, ale nedařilo se nám skórovat, v 30. minutě hosté na tři minuty převzali iniciativu a zatlačili nás k naší brance, z velkého tlak však rezultovala jen jedna jediná střela na naší branku v celém zápase. V 40. minutě nám shodil velký kámen ze srdce Matěj Veverka, který po skrumáži dokázal dopravit míč do sítě a zajistit nám už nedostižné vedení 2:0. V závěru jsme měli další šance, ale nedařilo se nám je proměnit.

Zápas se nám herně směrem dopředu moc nevydařil, málo jsme si přihrávali a vše řešili individuálními průniky, které nebyly moc účinné. Zápas nám ukázal, že konečně máme (až od druhého poločasu) i střelce z dálky Vaška Velebného, který první dva zápasy absentoval kvůli nemoci. Naší velmi silnou stránkou je obrana, přejít přes dvojici Pešek, Forejtek či jejich alternace Kán, Hornof se zdá jako neřešitelný problém, protože za poslední dva zápasy naši soupeři vyslali na branku jen pouhé 2 přímé střely. Musíme však zlepšit naši kombinaci, protože osobní průniky proti soupeři jako Radotín, který hraje skoro jen s ročníkem 2002, by nebyly proti fyzicky vyspělejším soupeřům moc platné.

Aleš Rosendorf

Více fotografií z tohoto zápasu a nejenom něho na http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.10150142662448229.294476.162501033228 (fotografie z utkání s Počernicemi pořídil pan Miroslav Veverka)

2. třída skupina B, 12. kolo, sobota 23.4.2011, 13:30

FC Zličín 2:0 Sokol Dolní Počernice