Vybojovaná výhra

Vydřené domácí vítězství

V dnešním utkání jsme chtěli naplno bodovat a to hned ze dvou důvodů, ze tří předchozích kol jsme neurvali ani jeden bod a čekal nás doposud papírově nejslabší soupeř, tým FK Újezd nad Lesy. Utkání jsme začali bez energie a bez úkolů, co jsme si řekli. Bohužel nás přibrzdilo i brzké zranění Zdenka Neužila, kterého už v18. minutě musel střídat Marek Černý. První gól padl do naší sítě a to po chybně vykrytém místě na levém kraji zálohy, kde vznikla díra a následně i přihrávka do gólové šance, kterou soupeř využil a ve 29. minutě se ujal vedení. Po gólu jsme se přizpůsobili jednoduché, ale nebezpečné hře soupeře a vytvořili si 3 gólové šance, bohužel jak je již zvykem proměnili jsme jen jednou a to když se po dlouhém balonu od Martina Nožičky, rychlostí prosadil Daniel Portych a umístěnou střelou do protipohybu brankáře vyrovnal. Ve 37. minutě je tedy stav utkání 1:1 a tak i skončil první poločas. V šatně jsme si pověděli o chybách, a čeho se vyvarovat. Do druhé půle jsme šli s touhou vyhrát, ale už v 54. minutě nás soupeř srazil na zem, když dal gól na 1:2. Stále jsme ale bojovali a snažili se s výsledkem něco udělat, což se nám povedlo a to jak zásluhou celého týmu tak i zázračného zákroku Filipa Straky, který skvělým zákrokem vytáhl střelu hlavou z malého vápna. V 70. minutě jsme vyrovnali gólem s penalty na Daniela Portycha, který byl stažen ve vápně, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Martin Nožička a v 70 minutě jsme vyrovnali na 2:2, soupeř se však nevzdával a stále se snažil vyhrát. Ani my jsme se nedali zahanbit, ale ze snahy strhnout vítězství na jednu, nebo druhou stranu vznikaly chyby a jednu takovou se nám podařilo potrestat. Daniel Portych utekl obránci, udělal mu kličku a nahrál do vápna na neobsazeného Martina Nožičku, který uzavřel skóre zápasu na 3:2. Na konci zápasu měl soupeř ještě tlak, ze kterého se již nic neurodilo, a tak jsme mohli slavit vybojované tři body a zaskandovat si vítězný pokřik!

Kasa.cz přebor dorostu - Praha, 4. kolo, neděle 16.9.2012, 16:30

FC Zličín 3:2 FK Újezd nad Lesy

Branky Z: 2x Nožička,Portych U: Andras,Malý
FC Zličín Straka - Hrabák, Landa, Markovský, Polák - D.Černý (62´Malý), Neužil (18´M.Černý) - Rabas, Nožička, Svoboda (82´Chvalina) - Portych
FK Újezd nad Lesy Pecho - Ješek, Podlipný, Moša (65.Mrazík), Váňa (88.Shypovych) - Andras - Malý, Bednář, Hojdar (55.Borovička) - Plašil, Sedláček