Vršovice vítězí v letním turnaji O pohár starostky Mč Praha Zličín.

V neděli 16.6.2019 jsme pořádali další ročník letního turnaje mladších žáků, který byl pořádán pro ročník 2008 a mladší.

V neděli 16.6.2019 jsme pořádali další ročník letního turnaje mladších žáků, který byl pořádán pro ročník 2008 a mladší.

Po sobotním ,,pařáku“ nás v neděli čekalo o něco vlídnější počasí, kdy nás dopoledne na chvilku zkrápěl i lehký déšť. Naštěstí netrval dlouho a pokračovalo se v příjemných fotbalových podmínkách.  Turnaj byl letos specifický v tom, že se účastnili hráči starších přípravek, které teprve od nadcházející sezóny čeká přechod na žákovské hřiště (7 + 1). Nutno podotknout, že se zúčastněná mužstva této změny zhostili  s úctou a nikdo s tím neměl problém. V letošním ročníku startovala dvě mužstva, která zaujala pozornost,  a to dívčí mužstvo Sparty a hokejový klub Tygři Letňany, který tento turnaj měli jako suchou letní přípravu, než vyjedou na led. A i přesto, že obsadili poslední místa, tak po celý den předváděla obě mužstva dobré výkony a zejména jejich nervydrásající rozstřel o konečné umístění, kdy se rozhodovalo až v 9 sérii, byl ozdobou celého turnaje. Ostatní mužstva zúčastněným vytvořila přímo bouřlivou kulisu! Naše domácí mužstvo nakonec obsadilo v konečném pořadí 8 místo, když v základní skupině prohráli 1:2 s FC Tempo, následně podlehli 2:5 Sokolu Stodůlky a 0:3 FC Vlašim. V dalších zápasech základní části jsme porazili mužstvo dívek Sparty 1:0 a FK Králův Dvůr 2:0. Ve skupině A jsme obsadili tedy  4.místo. V následném zápase o konečné 7 – 8. místo jsme nestačili na mužstvo FA AZ, když zápas skončil naší těsnou porážkou 1:2 a obsadili v konečném pořadí 8.místo. V souboji o zlaté medaile si to rozdalo mužstvo Sokola Stodůlky s Unionem Vršovice ( 0:1 ). V souboji o bronz bylo nakonec úspěšné mužstvo FC Vlašim, které porazilo FC Brandýs-Boleslav 2:1. Nutno podotknout, že oba zápasy o medaile, byli velice vyrovnané a do posledního hvizdu rozhodčích bylo o co hrát!

Při závěrečném vyhlášení byla oceněna všechna mužstva, která přebrala z rukou místostarosty Mč Praha Zličín p. Kovaříka a předsedy FC Zličín Ing. Šmída drobné ceny, medaile a poháry.

            Skupina A :                                                              Skupina B :

  1. Stodůlky 15b.                                                      1. Union Vršovice        15b.
  2. FC Vlašim                                                            2. FK Brandýs             12b.
  3. FC Tempo                                                            3. FK Řeporyje             7b.
  4. FC Zličín                                                              4. FA AZ                       6b.
  5. FK Králův Dvůr                                                    5. Sokol Řepy                4b.
  6. Sparta Praha dív.                                                 6. Tygři Letňany            1b.

Konečné umístění :  1. Union Vršovice 2. Sokol Stodůlky 3.  FC Vlašim  4. FK Brandýs- Boleslav         5. FC Tempo 6. FK Řeporyje 7. FA AZ 8. FC Zličín, 9. Sokol Řepy 10. FK Králův Dvůr, 11. Tygři Letňany, 12. AC Sparta Praha dívky.

Nejlepší hráč : Cvachoušek Alexander – FA AZ

Nejlepší střelec : Ježek Vít – Sokol Stodůlky

Nejlepší brankář : Kvízová Nikola –  AC Sparta Praha dívky

Velké poděkovaní pořadatelů patří za podporu tohoto mládežnického turnaje Mč Praha Zličín, společnostem GLOBUS ČR  a Emco s.r.o.

Fotografie z turnaje najdete ve fotogalerii FC Zličín a na:

https://www.fczlicin.cz/fotogalerie/?id=351