Vítězství o pohár Starostky Mč Praha 5 Zličín si odváží Motorlet.

V neděli 14.6.2015 pořádal náš klub další ročník již tradičního turnaje mladších žáků O pohár Starostky Mč Praha 5 Zličín.

Letos, byl turnaj pořádán pro ročník nar. 2003 a mladší a za krásného počasí se účastnilo celkem 12 mužstev. Tento turnaj byl velice dobře obsazen, což dokumentuje účast 7 mužstev hrající žákovskou ligu.  Po celý den bylo k vidění mnoho kvalitních a napínavých zápasů. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin. Domácí mladíci byli nasezeni do skupiny A, kde se postupně utkali s těmito soupeři : Aritma 0:0, Podolí 0:2, Táborsko 0:5, Kladno modří 2:0,  Meteor 0:2 a při rovnosti bodů s Aritmou. Bohužel díky menšímu počtu vstřelených branek skončili ve skupině na 5. místě, což znamenalo, že budou hrát v konečném umístění o 9-10 místo.

Umístění po základní části :

Skupina A Skupina B

1. FK Meteor  15b                    1. SK Motorlet 12b.

2. MAS Táborsko 12b.              2. FC Písek 11b.

3. Slavoj Podolí 10b.                3. AC Sparta 8b.

4. SK Aritma 4b.                     4. SK Kladno zel. 6b.

5. FC Zličín 4b.                       5. FC Rokycany 4b.

6. SK Kladno modří 1b.            6. ČAFC Praha 1b.

Po odehrání základní části bylo dané, že o postup do finále si zahrají Meteor – Písek ( 4:2)  a Motorlet – Táborsko (2:0). Po odehrání semifinálových zápasů se začalo hrát o konečné umístění, které skončilo těmito výsledky :

O 11-12 místo : SK Kladno modří – ČAFC 0:1 p.k

O 9-10 místo : FC Zličín   - FC Rokycany 2:1 p.k.

O 7-8 místo : SK Aritma – SK Kladno zelení  2:4

O 5-6 místo : Sl.Podolí – AC Sparta 1:2

O 3-4 místo :   FC Písek – Táborsko 1:0 p.k

O 1-2 místo : SK Motorlet – FK Meteor 2:0

Během slavnostního vyhlášení výsledku byli vyhlášeny i individuální ceny, které získali tito hráči :

Nejlepší brankář : Filip Veselý – ČAFC

Nejlepší střelec : Matyáš Kasal – FK Meteor

Nejlepší hráč : Dominik Vacínek – SK Motorlet

Při závěrečném hodnocení musím konstatovat, že letošní ročník měl velkou kvalitu a zápasy se odehrávaly ve vysokém tempu, které gradovalo s blížícím se  koncem turnaje. Při počasí, které zejména v odpoledních hodinách bylo, si všichni hráči sáhli asi na dno sil a za to jim patří velký dík. Věřím, že turnaj hráčům pomohl i po sportovní stránce a byl příjemným zpestřením, před prázdninami, které už na hráče čekají.

Závěrem bychom chtěli poděkovat  všem lidem, kteří pomáhali s organizací tohoto turnaje a ještě větší poděkovaní patří partnerům tohoto turnaje, za jejichž podpory se turnaj odehrál :

MČ Praha 5 Zličín, Lahůdky Cajthaml, Globus Zličín, Alpis s.r.o.