Vítězství nad sousedy ze Stodůlek

Abychom těm našim dětem „nezkazili prázdniny fotbalem“, přeložili jsme utkání z pondělí na páteční večer na umělý povrch pod umělé osvětlení. Soupeř, tradiční rival Stodůlky, včetně svých fanoušků nezklamal.

Zápas měl výbornou atmosféru, náboj a z naší strany i výborný výsledek – zasloužené tři body po našem zatím nejlepším výkonu od začátku soutěže. V sestavě jsme byli donuceni vytvořit novou stoperskou dvojici a navíc nám pomohli dva hráči mladšího dorostu ročníku 98, kteří svým výkonem dokazují, že již dnes patří do kádru staršího dorostu. Co se týče výsledku, vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Výjimečně jsme hned na začátku neprohrávali, ale vedli v 9´, když se Franta Bous z křídelního prostoru uvolnil na střed a prostřelil brankáře umístěnou střelou k tyči. Vyrovnání soupeře v 16´ nás nepřibrzdilo a pokračovali jsme v aktivní hře. Odměnou nám byla branka na 2:1, opět Bous v úniku po pěkné finálovce od Olivy. Oliva mohl v 35´ zvýšit, ale neproměnil svoji šanci.

Druhý poločas se odehrával za tlaku soupeře, který nechtěl za žádnou cenu na Zličíně prohrát. Naše defenzivní činnost však byla velmi dobrá a soupeři jsme nedali žádnou vyloženou možnost k vyrovnání. Naopak jsme mohli potvrdit z brejku, ale brankář mladšího dorostu Kubina, který střídal zraněného Frantu Bouse na hrotu útoku, těsně minul branku. A poté už jsme slavili další tři body a užívali si chvíle, kvůli kterým celý týden pracujeme

Nastoupili: Kouba – Elsnic, Mareš, Kron, Málek– Stoyka, Bahenský, Vágner, Oliva, Kalina - Bous

Střídání: 56´ Horálek za Bahenského, 70´ Kubina za Bouse

Střelci: Bous 2